Провідні підприємства оборонного комплексу України звернулися до Офісу президента. Приводом став конфлікт з Держаудитслужбою, яка звинувачує компанії в закладенні прибутку у вартість продукції. Виробники зазначають, що найближчим часом їхня діяльність може бути паралізована через дії ДАСУ та розпорядників державних коштів.
Зокрема, звернення склали ДП “Науково-виробниче об’єднання “Павлоградський хімічний завод”, ДП “Конструкторське бюро “Південне” імені М.К. Янгеля” та ДП “Виробниче об’єднання “Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова”. Голова ОП Андрій Єрмак вже звернувся до премʼєр-міністра Дениса Шмигаля з проханням вирішити питання. Про це повідомляє видання “Цензор.нет”.
Як розповіли у зверненні підприємства, ДАСУ звинувачує їх зокрема у тому, що у договорах наявний прибуток. Вони пояснили, що держпідприємства створені для отримання прибутку, який водночас передбачений їхніми фінансовими планами та внесений в контракт керівника, як ключовий показник його діяльності.
“Крім цього, за рахунок прибутку підприємствами здійснюється придбання обладнання, сировини та виготовлення продукції оборонного призначення при частковому фінансуванні її виготовлення з боку розпорядників бюджетних коштів, а також відновлення засобів виробництва та будівель зруйнованих внаслідок ракетних ударів по підприємству, що є критично важливими для виробництва продукції оборонного призначення”, – йдеться у зверненні компаній.
Керівник ОП Андрій Єрмак направив звернення до премʼєра Шмигаля та попрохав “невідкладно розглянути порушені питання, ужити необхідних заходів реагування та поінформувати заявників й Офіс Президента України про результати”. Чи послідували за цим якісь дії з боку Кабміну наразі невідомо.
Конфлікт ВПК України з ДАСУ набирає обертів
Раніше Державне київське конструкторське бюро “Луч”, яке виробляє ракети “Нептун”, двічі зверталося до Кабміну через дії Держаудитслужби. ДАСУ визнала порушенням включення прибутку компанії до складу ціни на продукцію. Згодом виробник машин для розмінування – “Пожмашини” – заявив про тиск з боку ДБР через висновки ДАСУ.
Своєю чергою в Держаудитслужбі запевнили, що виробники вдалися до маніпуляцій задля перекладення відповідальності за невиконня контрактів на їхнє відомство. Також в ДАСУ повідомляли, що з початку повномасштабного вторгнення були виявлені зловживання на 6 млрд грн, які недоброчесні виробники хотіли вивести з державного бюджету.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Виробництво зброї в Україні: Камишін розкрив плани американських та британських компаній
- Зеленський: цієї осені в Україні відбудеться Форум оборонних індустрій – чого від нього очікують
- Голова "Укроборонпрому" заявив про створення спеціальних комісій, які допоможуть відбирати керівників оборонних підприємств