Міжнародний суд назвав дату слухання позову України проти росії через геноцид нашого народу

Міжнародний суд ООН заслухає позов України проти росії стосовно здійснення геноциду. Справу розглядатимуть з 18 по 27 вересня поточного року – тобто, вже менше ніж за місяць.

Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті судової інстанції. Повідомляється, що спочатку заслухають аргументи росії, а потім дадуть слово всім іншим. 

Офіційний документ на сайті МКС

Офіційний документ на сайті МКС

Слухатимуть справу на базі Конвенції щодо запобігання злочину геноциду й покарання за нього. Виступатимуть представники 32 держав. Серед них, звичайно ж, буде й Україна.

В даному слуханні на нашому боці будуть наступні країни: Австралія, Німеччина, Австрія, Чехія, Словаччина, Бельгія, Хорватія, Естонія, Данія, Фінляндія, Люксембург, Ірландія, Болгарія, Швеція, Канада, Кіпр, Нідерланди, Франція, Іспанія, Італія, Греція, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Норвегія, Мальта, Нова Зеландія, Португалія, Польща, Румунія, Велика Британія та Словенія.

Україна обвинувачує росію в геноциді: що відомо

Нагадаємо, що Київ подав до Міжнародного суду заяву про порушення справи проти рф за фактами геноциду ще в 26 лютого 2022 року. В матеріалах, що їх надала Україна, йшлося про застосування та виконання Конвенції 1948 року.

В жовтні того ж року рф висунула свою заяв. Вона заперечує всі звинувачення, а також вважає український позов неприйнятним. 

Більше того: в 2020 році росія внесла надважливі поправки до своєї конституції. Згідно з ними, москва більше не визнає рішення жодних міжнародних судових інстанцій важливішими за внутрішню систему правосуддя. Тож що б не вирішила міжнародна спільнота та Гаазький трибунал – росія банально не стане брати це до уваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Міжнародний суд ООН не знайшов жодних ознак того, що путін назвав "геноцидом" в Україні.
  • Парламентська асамблея НАТО визнала дії росії в Україні геноцидом, а російський режим – рашизмом

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь