На сайті Укрзалізниці можна замовити квитки для людей з інвалідністю: як це зробити

У п’ятницю, 1 вересня, Укрзалізниця запустила новий сервіс — онлайн-замовлення квитків у спеціальні вагони для людей з інвалідністю. Відтепер не потрібно приїздити на вокзал, щоб забронювати місце. Проте можливість замовити вагон безпосередньо в касі теж залишається. 

Компанія також повідомила, що нова послуга призначена для людей з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю, пасажирів на колісних кріслах і людей, які їх супроводжують. Заявку на інклюзивний вагон необхідно подати на сайті Укрзалізниці принаймні за 3 доби до дати запланованої подорожі. Протягом 24 годин оператори УЗ візьмуть заявку в роботу та звʼяжуться із замовником послуги.

Отримати та сплатити квитки можна в касі не пізніше ніж за годину до відправлення поїзда. Статус заявки можна уточнити за телефоном 0 800 503 111. Також можна замовити помічника, який допоможе з багажем і посадкою — подати замовлення можна тут.

Безбар’єрна залізниця

Укрзалізниця має у своєму парку 50 вагонів із підйомниками або пандусами, з яких 37 — це вагони нового покоління. Такі вагони мають умови для інклюзивного користування, зокрема універсальну вбиральню і купе, облаштоване для потреб людей з інвалідністю. У новозбудованих вагонах купе обладнані спальними диванами, які можуть змінювати кут нахилу й фіксувати тіло, пультом для регулювання освітлення, кнопкою для звернення до провідника та пристроєм для гучномовного звʼязку з ним.

Більше ніяких перепон не буде?

Нагадаємо, нещодавно депутат Миколаївської міської ради Юрій Степанець, який має інвалідність, розкритикував Укрзалізницю, адже йому знадобилось два дні, щоб замовити квиток в спецвагон з Одеси до Києва. Чоловік зазначив, що зібрався поїхати поїздом з Одеси до Києва на Український Молодіжний Форум. Спочатку Юрій хотів замовити спецвагон для людиней з інвалідністю (звичайний купейний вагон, в якому є одне купе та туалет, які облаштовані для людей з інвалідностю) на сайті Укрзалізниці, але на той час ця функція ще не працювала, адже перебувала на стадії розробки.

В результаті, щоб купити квитки на спецвагон Юрій Степанець вимушений був двічі їздити на залізничний вокзал та пройти “всі кола пекла”, бо він стикнувся не лише з фізичними перепонами, а й бюрократією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • 3,5 тис. доларів за підключення до електромереж: на хабарі спіймали посадовця Укрзалізниці
  • Тепер кілометри поїздок на потягах Укрзалізниці можна обміняти на поїздки на таксі до вокзалу: як це зробити
  • Укрзалізниця призначила додаткові вагони для поїздів на популярні європейські напрямки: розклад
  • Перевірено на собі: чоловік з інвалідністю розповів, як спробував купити квитки з Одеси до Києва у спецвагоні. Це було важко

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь