Проднабори за майже півмільярда: Офіс генпрокурора попередив поставку неякісної іжі для ЗСУ

Співробітникам Офісу генпрокурора вдалося попередити поставку до Збройних сил України неякісних продовольчих наборів. Загальна сума збитків могла б скласти 430 мільйонів гривень. Угода фактично засвідчує факт прийняття Міністерством оборони неякісної продукції. 

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора. За наявною інформацією, йшлося про постачання мільйону проднаборів для бійців. 

Справою займалися прокурори Спеціалізованої прокуратури в сфері оборони при ОГП. Вони проаналізували пооложення угоди по договору закупівлі продуктових наборів для ЗСУ. Останню Міноборони уклало з комерційним товариством. Сума при цьому була чималенькою.

“Зазначеною додатковою угодою до договору передбачена закупівля продуктових наборів, які не відповідають установленим законодавством нормам харчування для військовослужбовців та не забезпечують належне задоволення потреб для осіб такої категорії. Крім того, цією угодою засвідчено факт прийняття Міністерством оборони України неякісної продукції”, – повідомляє пресслужба Генпрокуратури. 

В результаті суд довів, що угода була укладена в порушення вимог українського законодавства. Вона суперечила інтересам держави.

Корупція в Міноборони під час війни

Зазначимо принциповий факт: наразі невідомо, чи це була халатність та помилка оборонного відомства, чи якась чергова корупційна оборудка. Продовжується розслідування даної справи. Однак варто вказати, що Міноборони останнім часом постійно втрапляє у гучні скандали, в яких є ознаки корупції.

Можна згадати вже ставші мемом “яйця по 17” або ж скандал навколо польської фірми, коли в Міноборони не дорахувалися десятків мільярдів гривень. А нещодавно очолюване Резніковим міністерство знову “прославилося”: вони закупили в Туреччині літні куртки для ЗСУ за ціною зимових. Причому там досі стверджують, що куртки насправді були нормальними, а якщо щось і було не так, то це вина турецької сторони. Міністр Резніков навіть запропонував парі розслідувачам-антикорупціонерам, які виявили даний факт.

Через постійний шлейф подібних скандалів в українському політичному середовищи активно обговорюється відставка чинного міністра. Це може статися вже найближчим часом. Ходять чутки, що Міноборони очолить Рустам Умєров – “Інформатор” писав, що про нього відомо. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Закупівля “зимових” курток у Міноборони: антикоркомітет Ради та ТСК підтвердили факти корупції
  • Виготовляли непридатні боєприпаси для армії: шахраям висунуто підозру – деталі від Офісу Генпрокурора

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь