Рішення ухвалено: Українські пілоти зможуть тренуватись на F-16 в Румунії та Нідерландах

Українські пілоти відтепер зможуть тренуватись на винищувачах F-16 в Румунії та Нідерландах. Ці країни погодили створення тренувальних баз для військових з України. 

Про це розповіла міністерка оборони Нідерландів Кайси Оллонґрен. 

“Нідерланди та Румунія вчора підписали лист про наміри щодо надання тренування та обслуговування для F-16 у навчальному центрі в Румунії. Це конкретний крок до зміцнення протиповітряної оборони України від двох європейських країн, і безумовно, з боку всіх європейських країн, які є учасницями коаліції F-16”, – розповіла Оллонґрен.

Вона зазначила, що Нідерландів надзвичайно важливо продовжувати демонструвати єдність та підтримку України у боротьбі проти російської агресії. Також вона додала, що буде створена відповідна інфраструктура для якісного обслуговування літаків. 

Ситуація з F-16

Нещодавно повідомлялось, що в Польщі організують виробництво компонентів для американських винищувачів F-16. Підприємство PZL Mielec виділить модернізований цех, де раніше виробляли військові реактивні літаки під цю задачу. До кінця наступного року в підприємстві планують виробляти 70-80 відсотків конструкції корпусу винищувачів.

Міністр оборони України Олексій Резніков припускав, що Україна отримає винищувачі F-16 навесні 2024 року. За його словами, треба час аби створити інфраструктуру та навчити пілотів ними вправно користуватись.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • У Польщі будуть виробляти деталі для F-16: подробиці
  • Коли Україна може почати використовувати літаки F-16: Резніков озвучив терміни
  • Будуть в українському небі! Зеленський заявив з Нідерландів про передачу для ЗСУ 42 винищувачів F-16

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь