Резніков повідомив, коли ТЦК автоматично підтягуватимуть дані: з яких саме реєстрів надійде інформація

Наразі влада працює над тим, щоб у військкоматах зріс рівень цифровізації. Такі суттєві покращення вже мають стати відчутними в середині цієї осені. Також у ТЦК сильніше боротимуться із корупцією. 

Про це в інтерв’ю “Укрінформу” розповів міністр оборони Олексій Резніков. Він зазначив, що кадрові рішення у військкоматах – це відповідальність командування ЗСУ, а завдання Міноборони – забезпечити технологічну роботу.

Наразі головним завданням є оцифрувати роботу військкоматів. Над цим працює заступник Резнікова Віталій Дейнега. Приблизно в середині осені очікується суттєве покращення.

“Що таке, в принципі, центр комплектації для звичайної людини? Це пекельні кола, черги, знущання і корупційна від цього зразу складова… Для того, щоб мінімізувати всі ці історії постала задача зменшити цю паперову армію, файли з особовими справами прибрати, перекласти їх в цифру, щоб все було комфортно”, – каже Резніков.

Для цього Міноборони вже ввело систему “Оберіг”. Софт передали в ТЦК й він впроваджується вже півтора року.

Проте по всій Україні все ще є великий масив паперів, який треба оцифрувати. Це сотні тисяч документів і, за словами Резнікова, майже всі вони у великих містах. У ТЦК, які знаходяться в маленьких містах, вже майже все оцифрували, забезпечили робочі місця, комп’ютери тощо.

Резніков наголосив, що цифровізація ТЦК дозволить миттєво обмінюватися даними з іншими відомствами, зокрема, Мін’юстом та Мінсоцполітики. Міністр також згадав, що великою проблемою у роботах військкоматів є спроби уникнути мобілізації. Йдеться про фейкову інвалідність чи непридатність. Резніков зазначив, що сам воєнком, який схильний до корупції, неспроможний самостійно підробити довідку – лише разом з лікарем або лікарями, які входять до ВЛК.

“Ми напрацюємо багато рішень, ми зробили декілька нових постанов уряду, змінили накази міністра оборони на 200 сторінок, ми провели тестування, зробили накази Главкома, деякі законопроєкти, зараз будуть укази, великий пакет нормативно-правових актів, які мінімізують можливості зловживань по лінії ВЛК. А також спростить життя людям, в залежності від того, це військовослужбовець, поранений чи це цивільна людина”, – додав Резніков.

Зеленський анонсував перевірки ВЛК щодо інвалідності для чоловіків

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на військкомати очікують зміни та нові перевірки ВЛК щодо інвалідності, частково придатних, знятих з обліку та чоловіків які виїхали за кордон. Перевірки зачеплять майже усі категорії чоловіків. Рішення військово-лікарських комісій після 24 лютого 2022 року щодо частково або повністю непридатних чоловіків будуть переглянуті.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь