Росія вбиває українських військовополонених та відправляє їх тіла на обмін

Росія віддає на обмін тіла захисників, які до цього вважалися військовополоненими. Про це заявив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк. Він повідомив про 12 випадків повернення тіл українських захисників, які б мали ще чекати на обмін живими. Жодної інформації щодо критичного стану воїнів чи будь-яких проблем з ними від росіян не надходило.

Про це Таранюк розповів розповів під час брифінгу. За його словами, росіяни зовсім не квапилися повідомляти про хоч якісь зміни в стані українських полонених. Тільки під час обміну з’ясовувалося, що вони загинули. 

“Станом на сьогодні сторона Росія передала нам уже дванадцять тіл наших полонених, які до цього були підтверджені Міжнародним Комітетом Червоного Хреста як такі, що перебувають в полоні в Росії. При цьому ніяких повідомлень зі сторони Росії ані про погіршення їхнього здоров’я, ані про важкий їхній стан не було”, – сказав Таранюк.

Він додав, що такі випадки з військовополоненими ставлять під сумнів якість роботи медичних комісій рф. Посадовець виказав думку, що можливо, таких комісій в росіян зовсім немає. 

Ситуація з полоненими

Представник ГУР Андрій Юсов повідомляв, що останнім часом кількість полонених росіян зросла. Обмінний фонд збільшився на понад 200 росіян. Кожен п’ятий здався у полон добровільно.

Він такоє казав, що Україна втретє у світовій історії впровадить змішані медичні комісії. Це може допомогти повертати як українських захисників в Україну, так і росіян в рф. 

Комісія буде працювати так: долучається один лікар від країни, яка утримує військовополонених, і двоє лікарів від нейтральних країн. Україна увесь час швидко повертала важкопоранених росіян.

Раніше Інформатор повідомляв, що полонені росіяни, що перебувають в Україні, не кваплять каятися в своїх злочинах. Тільки в окремих випадках можна побачити вибачення та навіть сльози окупантів. Проте здебільшого росіяни в полоні намагаються просто якомога швидше потрапити на обмін та повернутися до звичних їм, хоч і гірших, умов.

Також ми писали, що деякі російські окупанти, які зараз знаходяться в полоні, просять Україну не обмінювати їх до закінчення терміну дії їхніх військових контрактів. Бо вони знову будуть змушені відправляться воювати. Є навіть ті росіяни, які благають взагалі не повертати їх до рф.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь