Росіяни захопили Синьківку та просуваються до Купʼянська? Яка ситуація на Харківщині та що кажуть на Заході

Російські “воєнкори” стверджують, що окупантам вдалось захопити село Синьківка, що приблизно в 5 км від стратегічно важливого Купʼянська Харківської області. Важливе воно тим, що у разі окупації Купʼянська російські війська можуть знов просунутися в напрямку Харкова та нищити його з артилерії. Водночас українська сторона інформацію про нібито окуповану Синьківку заперечує, а західні ЗМІ пишуть, що населений пункт опинився у “сірій зоні”.

Інформатор розбирався, що відбувається на фронті в районі Купʼянська.

Ситуація на Харківщині: версії Києва та Москви

21 серпня російські телеграм-канали поширили інформацію про те, що війська рф нібито захопили село Синьківка, що в 5 кілометрах на північний схід від Купʼянська. Окупаційний “голова Харківської області” Ганчев заявив, що Сили оборони України начебто вийшли з села. Російське командування офіційно цього не підтверджувало, а повідомляло лише про покращення тактичного становища під Куп’янськом та про відбиття атак під Сіньківкою.

В свою чергу Генштаб ЗСУ повідомляв, що російські атаки в районі Синьківки відбиті.

Синьківка

Синьківка на мапі

Український Центр протидії дезінформації при РНБО назвав фейком повідомлення про захоплення Синьківки.

“Фейк супроводжується кадрами з нібито «визволеної» Синьківки, але насправді це старі фото Воронового, що біля Сєвєродонецька. Хоча російські війська продовжують спроби реалізувати наступальні дії на Куп’янському напрямку, повідомлення про взяття Синьківки не відповідають дійсності. На напрямку Вільшана-Синьківка ворог зупинений, всі його наступальні дії виявилися безуспішними”, – йдеться у повідомленні.

В той же час телеграм-канали публікували відео, як стверджується, підриву мосту через річку Оскіл в районі Купʼянська – достовірність кадрів на даний момент не підтверджена.

21 липня в ексклюзивному інтервʼю Інформатору голова Купʼянської міської військової адміністрації Андрій Беседін повідомив, що лінія зіткнення знаходиться на відстані 8 км від міста Купʼянськ.

“Сили оборони стримують ворога. Ми впевнені в силах і можливостях наших Збройних сил. Ми впевнені, що Купʼянська громада знову не потрапить до окупації”, – заявив Беседін.

Водночас місцеві жителі скаржаться на постійні обстріли з боку армії рф. Також вони розповіли Інформатору, що від евакуації з Купʼянська їх стримує загроза мародерства. Голова Купʼянської МВА Беседін назвав інформацію про мародерів в місті “російським ІПСО”.

Бої в районі Купʼянська: що пишуть західні ЗМІ

Wall Street Journal 22 серпня опублікував матеріал про ситуацію під Куп’янськом, який, як пише видання, росія має намір штурмувати. За даними ЗМІ, Синьківка, про захоплення якої вчора повідомляли деякі телеграм-канали, знаходиться у сірій зоні. Росіяни не можуть підійти до Купʼянська з півночі, оскільки території в цьому районі від заміновані Силами оборони, йдеться у публікації.

Водночас окупанти ведуть штурми невеликими групами піхоти, які складаються з колишніх увʼязнених за підтримки елітних військових підрозділів і повітряно-десантних військ. Також в останні тижні кількість обстрілів Купʼянського району з боку російських військ значно збільшилася.

В публікації також йдеться про те, що росія просувається на південь від Купʼянська з метою зайняти весь східний берег річки Оскіл та захопити стратегічні висоти, що оточують Купʼянськ зі сходу.

“Деякі експерти з питань оборони розглядають останній наступ росії під Куп’янськ як спробу відволікти українські сили та уповільнити їх просування на півдні”, – йдеться у матеріалі.

В свою чергу Москва також розраховує, що контрнаступ України зазнає невдачі і війна перетвориться на затяжний конфлікт на виснаження, в якому “росія з її величезним військово-промисловим комплексом і населенням, яке втричі перевищує населення України, матиме явну перевагу”, пише видання.

Ситуація на Харківщині: висновки

Синьківку російським військам захопити не вдалося. Стратегічні висоти на лівому березі річки Оскіл, з яких армія рф могла б встановити вогневий контроль над Купʼянськом, також не зайняті ворогом. У разі, якщо це станеться, це значно погіршить позиції Сил оборони на Харківщині, адже для оборони Купʼянська, треба буде стягувати додаткові сили, щоб знов відкинути загарбників з позицій.

Потенційний відхід Сил оборони з міста в свою чергу поставить під загрозу Харків, який знаходиться в 90 км. Дорога від Купʼянська на Харків не має особливих природних перешкод, тому небезпека для обласного центра за таким сценарієм є великою – ворог може знов почати хаотично обстрілювати Харків з артилерії, як це було до деокупації більшої частини регіону минулого року.

Ці ризики роблять сценарій відходу з Купʼянська малоймовірним, особливо на тлі триваючого контрнаступу Сил оборони на півдні. Водночас ситуація в Купʼянському районі може відволікти на себе ще більше сил, які задіяні у контрнаступальних діях.

Про успіхи українських Сил оборони та ситуацію на оперативних напрямках читайте в матеріалі Інформатора.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь