Україна завершує виконання всіх рекомендацій Єврокомісії на урядовому рівні, які необхідні для початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу. Зокрема, державою було ухвалено державну цільову програму “Єдність у різноманітності”. Її мета – створення умов для реалізації прав та можливостей національних меншин та корінних народів.
Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на засіданні уряду. Зокрема, після затвердження програми нацменшин можна говорити, що на урядовому рівні Україна повністю завершить виконання семи рекомендацій Єврокомісії, а саме:
- Стартувала реформа Конституційного суду. Україна працює у постійних консультаціях із Венеціанською комісією.
- Перезавантажено Вищу раду правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію суддів.
- Посилюється інституційна здатність та незалежність антикорупційних органів. Один із останніх прикладів – це урядовий законопроект про підвищення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Так, останнім часом було обрано нових керівників НАБУ та САП на відкритих конкурсах. Група держав проти корупції (GRECO) відзначила суттєвий прогрес України у питаннях запобігання корупції.
- Кабмін напрацював нормативно-правову базу боротьби з відмиванням грошей у рамках стандартів FATF.
- Україна виконала рекомендації Венеціанської комісії щодо імплементації антиолігархічного закону.
- Запрацювало законодавство про медіа та рекламу.
- Для виконання нового закону про національні меншини розроблено необхідні підзаконні акти.
До того ж Кабмін провів так званий селф-скринінг. Було проаналізовано 28 тисяч актів права ЄС щодо їх імплементації у правове поле України.
“Очікуємо, що у жовтні Україна отримає позитивну оцінку в рамках Звіту щодо пакету розширення Євросоюзу. А потім піде голосування Європейської ради, яке відкриє дорогу до переговорів про вступ нашої країни до ЄС”, – додав Шмигаль.
Вступ України до ЄС та допомога від США: що очікується в жовтні
Як повідомляє Bloomberg, виконавчий орган ЄС, ймовірно, рекомендує розпочати переговори про багаторічний процес вступу України до блоку в жовтні. Водночас ЄК, як передбачається, вимагатиме прогресу в деяких пріоритетних сферах, включаючи боротьбу з корупцією. Лідери ЄС матимуть погодити цю пропозицію на саміті в грудні.
Нагадаємо також, що від Білого дому на адресу Координаційної платформи донорів, а також Офісу президента Зеленського розіслали листа з переліком реформ, які Україна має провести для отримання допомоги. Зокрема, реформи стосуються функціонування антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади, Міністерства оборони України і усіх силових відомств.
Більшість європейців підтримують вступ України до ЄС. Найбільшу підтримку продемонструвала Литва, найменшу – Угорщина. Напередодні голова фракції “Слуги народу” в парламенті Давид Арахамія заявив, що парламент ухвалив вже 99,9% того, що вимагає Європейський Союз для початку перемовин про вступ України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Кабмін відклав запуск Реєстру олігархів: коли його планують створити
- Вступ України до ЄС: журналіст повідомив про оптимістичні новини для Києва
- Вступ України до ЄС: чеський міністр Дворжак зробив важливу заяву