Сидіти або платити – чи зменшив суд розмір застави для Коломойського

У п’ятницю, 6 жовтня, Київський апеляційний суд розглянув апеляцію захисту Ігоря Коломойського на збільшення його застави до понад 3 млрд 891 млн грн. Суд залишив скаргу без задоволення. Розмір застави, яку Коломойський має внести при бажанні вийти із СІЗО, не зменшився.

Головуюча суддя Тетяна Кагановська зазначила, що ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає. Адвокати категорично не згодні з рішенням суду.

Захист вважає, що спеціально створені умови для того, щоб Коломойський не вийшов із СІЗО. Також адвокат зазначив, що поки Коломойський знаходиться у СІЗО, розслідування не проводиться.

“Виникла ситуація не зовсім стандартна – тримання під вартою і застава в 100 млн доларів. Підняли до таких розмірів, створили такі умови, щоб особа перебувала під вартою. Слідчі дії не проводяться. Яка мета ізоляції?”, – каже адвокат Коломойського.

Захисник бізнесмена не погодився з прокурором, який вважає, що Коломойський може виїхати за межі країни. “Якби, наприклад, сьогодні суд скасував це рішення, ми повернулись би до тримання під вартою і застави, і в разі внесення застави Ігор Валерійович свої паспорти повинен був би здати. Як він може виїхати з країни? Це абсурдна ситуація”, – каже адвокат.

Сам Коломойський у суді заявив, що ніякі слідчі дії з ним не проводять. “Я вже близько 30 днів перебуваю в слідчому ізоляторі, за цей час зі мною не проводили слідчі дії. Через те, що я перебуваю в СІЗО, мені важко піднімати всі документи за останні 10 років, оскільки маю обмежені можливості по контакту Мені треба зв’язуватися з адвокатами, давати їм завдання, а якби я був на волі, я зміг би співпрацювати зі слідством, надати всі необхідні документи… Цим подіям вже 10 років, на що я можу вплинути, якщо буду в СІЗО ?” – сказав Коломойський.

У чому звинувачують Ігоря Коломойського

Бюро економічної безпеки та СБУ інкримінують Ігорю Коломойському легалізацію понад пів мільярда гривень упродовж 2013-2020 років шляхом виведення їх за кордон із використанням інфраструктури підконтрольних банківських установ. За даними правоохоронців, було створено кредитні зобовʼязання товариства безпосередньо перед бізнесменом, та всі подальші перерахування заборгованості цього товариства надходили на особистий рахунок Коломойського.

Також йому інкримінують організацію підробки документів на переказ коштів, заволодіння чужим майном, вчинене організованою групою, в особливо великих розмірах, а також набуття та розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом.

Досудове розслідування встановило, що Коломойський організував та очолив організовану групу, до складу якої також входив керівник столичної філії ПриватБанку та інші службові особи філії та головного офісу ПриватБанку.

За інформацією правоохоронців, група розробила план, спрямований на заволодіння коштами ПриватБанку, який полягав у штучному створенні видимості внесення готівки від імені Коломойського до каси головного офісу банку, облікування її, оформлення перевезення неіснуючої готівки інкасаторами.

Таке штучне внесення готівкових коштів від імені Коломойського відбувалося від 26 березня 2013 року по 18 лютого 2014 року – на загальну суму 5 млрд 878 млн грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • У Києві суд не може визначитися з громадянством Коломойського: які зміни відбулися всього за два тижні
  • В рф внесли Коломойського та Авакова до реєстру терористів та екстремістів: хто ще туди потрапив
  • Коломойського офіційно визнали громадянином України: документ

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь