Снарядний голод у ЗСУ: українці мають вдесятеро менше боєприпасів, ніж рф – CBS News

Окупаційна армія має приблизно в десять разів більше боєприпасів, аніж українська. Однак наші воїни викручуються навіть в такій ситуації. 

Про це повідомляє видання CBS News. Воно посилається на наших бійців, які наразі воюють на Лиманському напрямку.

Так, на сході Харківщини вже кілька тижнів тривають дуже потужні бої, кажуть оборонці. Зокрема, “гарячим” є напрямок в районі міста Лиман. План москви на цій ділянці фронту полягає в тому, щоб ЗСУ змушені були постійно посилювати оборону, адже враг перманентно “тисне”. А для цього доводиться перекидати солдатів з південного напрямку, де йде основна контрнаступальна операція.

“Елітні війська з бригади Богуна не спали всю ніч, відбиваючи черговий російський напад. Росіяни переважають кількістю особового складу та озброєння. У російських військ майже в 10 разів більше боєприпасів”, – пишуть журналісти.

Окрім цього, наразі в окупантів значно більше безпілотників, аніж у нас – тоді як на початку війни Україна була кратно сильнішою за рф в цьому аспектів. Однак не дивлячись ні на що, бійці продовжують боротьбу.

“У нас немає іншого вибору. Важко. Не можу сказати, що наш моральний стан на висоті, але ми тримаємося і витримуємо”, – кажуть вони.

Снарядний голод: чому це хронічна проблема ЗСУ

Серйозна нестача боєприпасів є однією з перманентних проблем, з якою ЗСУ стикнулися буквально через кілька місяців після початку війни. За деякими даними, вже в травні-червні 2022 року наші оборонці залишилися фактично без власних снарядів – тож наразі вся надія саме на західні поставки.

Цьому є декілька причин. По-перше, за всі вісім років, що передували вторгненню (з початку війни на Донбасі в 2014) Україна фактично не спромоглася заснувати власну повноцінну оборонну промисловість. Єдиний патронний завод знаходиться під окупацією в Луганську – ми так і не побудували ще хоча б один. А з тими запасами, що були, за часів каденції Порошенко постійно траплялося щось незрозуміле: можна згадати багаторазові “випадкові” підриви величезних армійських складів, в яких традиційно звинувачували кремлівських диверсантів і більше нічого не робили.

Тож тепер ми критично залежні від військової допомоги союзників, а їхня оборонна промисловість тільки-но починає запускатися на повну та поки що не може покрити всю необхідну нам кількість. Через брак боєприпасів же ЗСУ доводиться викручуватися, як можливо, та стріляти більш економно та влучно. А ще є одна річ, яка дуже допомагає – це касетні снаряди від США. Хоча ця зброя й заборонена, вона стала нам в нагоді та пожвавила контрнаступ. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • США вперше відправлять Україні снаряди зі збідненим ураном
  • Скільки снарядів Європа поставила Україні: в ЄС розкрили цифру

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь