Президент України Володимир Зеленський провів чергову Ставку Верховного головнокомандуючого. На порядку денному в четвер, 12 жовтня, були три ключові питання. Зокрема, йшлося про поточний стан дій на фронтах війни з росією, виробництво Україною зброї, а також про ситуацію на Близькому Сході.
Про це голова держави повідомив в своєму Telegram-каналі. Розмова, судячи з усього, була довгою та змістовною.
Так, за словами Зеленського, ключових питань було три. Найперше з них – звичайно, ситуація на фронті російсько-української війни.
Серед доповідачів традиційно було вище керівництво ЗСУ. Це, зокрема, головком Валерій Залужний, командувач східного угруповання військ Олексій Сирський та командувач південного угруповання ЗСУ Олександор Тарнавський.
“Ситуація на основних напрямках – схід, південь. Захист наших позицій. Наші кроки вперед”, – описує тему розмови Зеленський.
Друге питання, яке стояло на порядку денному – це виробництво Україною зброї та техніки, необхідної для відсічі агресору. Наразі нам треба постійно нарощувати обсяги, адже західна підтримка не буде вічною – особливо в контексті важкої ситуації в Ізраїлі. Саме на цьому і акцентував президент.
“Мінстратегпром має чітке завдання представити програму забезпечення українською зброєю за всіма ключовими потребами – від ракет і дронів до бронетехніки та снарядів. За окремими елементами такої програми вже були доповіді. Хороші результати. Будуть більш значущі”, – зазначає Зеленський.
Окремо він доручив міністру цифрової трансформації Федорову та голові Міноборони Умєрову посилити прогрес у сфері цифровізації постачання для ЗСУ. Голова держави поставив підлеглим чітки терміни реалізації даної програми.
“Повна підзвітність і контроль – наш пріоритет”, – заявив Зеленський.
Нарешті, третім пунктом Ставки була ситуація довкола війни, яка почалася 7 жовтня в Ізраїлі. Нагадаємо, тоді в країну вторглися бойовики ХАМАСу з сектору Гази, вбивши більше тисячі ізраїльтян та випустивши по країні близько 5 тисяч ракет. Ця ситуація викликає збентеження в Києві, адже тепер колективному Заходу (перш за все Америці) доведеться постачати зброю одразу на два фронти: український та близькосхідний. А це продукує ризики зменшення допомоги для ЗСУ.
“Комплексний аналіз від голови Служби зовнішньої розвідки Литвиненка. Враховуємо всі чинники, дбаємо про інтереси наших громадян у регіоні та працюємо з партнерами заради недопущення ширшої дестабілізації”, – резюмував президент.
Ставка Верховного головнокомандувача: що це таке і для чого потрібно
Згідно українського законодавства, Ставка під час війни є надзвичайним органом найвищого військового керівництва України. В період агресії проти української державності Ставка як колегіальний орган здійснює стратегічне управління Збройними силами України та іншими військовими формуваннями держави. Створюється вона на базі Генштабу ЗСУ.
В нинішньому вигляді Ставку створив президент Зеленський 24 лютого 2022 року, в день вторгнення росії в нашу країну. Туди входять голови всіх головних силових відомств країни. Ставка збирається регулярно, однак склад доповідачів може змінюватися в залежності від ситуації та від необхідності.
Зазвичай на Ставці колективно обговорюють найважливіши проблеми та виклики, з якими стикається держава на цей час. Йдеться переважно про військові питання. Під час засідання президент заслуховує доповіді тих чи інших спікерів – як-то головкома або ж голови розвідки – після чого шляхом обговорення виробляються ті чи інші рішення.
Повний зміст засідань Ставки є, звичайно, військовою таємницею. Однак голова держави звітує перед громадянами про актуальні питання, які ставали темами того чи іншого засідання, надаючи стільки подробиць, скільки можливо за умов воєнного стану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Говорили про стан армії рф та БПЛА: Зеленський провів першу Ставку після повернення в Україну
- Захист портів і підготовка до зими: Зеленський провів нову Ставку Верховного головнокомандувача
- Наступ ЗСУ, нові літаки та підготовка до зими: Зеленський провів нову Ставку