24 лютого 2022 ми всі змінились, змінилось наше життя. Так само як і у поліцейських. До рутинної роботи з крадіжками, порушеннями правил дорожнього руху додались обстріли, багато незаконної зброї на руках у цивільних, комендантська година. “Інформатор” поспілкувався з патрульними поліцейськими про те, як саме змінилась їхня робота.
“Суспільство у стресі, і діє він на кожного по-різному. Зараз всі на нервах, а пильність має бути у рази вищою”, – каже заступник командира роти Голосіївського району столиці Ілля Комарніцький.
“Багато хто думає, що через комендантську годину в нас стали легшими нічні зміни. Але це не так. Все більше люди забувають про війну, нехтують правилами. Бувають випадки, коли людям необхідно вночі переміститись, вагомі причини. Тоді перевіряємо і йдемо назустріч. Але у більшості випадків вони просто брешуть”-, каже Ілля. “Найчастіші виправдання: шукаю собаку”, – підхоплює його напарник Артур Сахаров.
Робота з військовими
Артур бачив найжахливіші прояви російської агресії чи не найбільше за колег. Він сам з Маріуполя. Попри оточення разом з іншими копами працював до останнього: допомагав цивільним і військовим, пережив танковий постріл в одне із відділень поліції у місті. Тому про роботу з військовими, яким важко у тилу, знає багато.
“Їм важко повертатись у мирне життя, особливо коли вони бачать, що всі “втомились від війни” знаходячись у Києві. Є багато викликів, коли військові ловлять панічні атаки, ПТСР і так далі. Ми дуже обережно з ними працюємо, передаємо спеціалістам. Також новий виклик для нас”,- каже Артур.
Екіпаж Іллі Комарніцького брав участь у затриманні підозрюваних у вбивстві військового у Голосіївському районі. Це був резонансний виклик. Тоді копи затримали стрілків на гарячому, ще навіть не маючи орієнтування. “Випадки зі стріляниною під час війни стають частіші. Це додаткові ризики. Зараз ми працюємо з новими інструкціями, є посиленні екіпажі, які мають на озброєнні АК”, – зауважує Ілля.
Окрім цього патрульні надають допомоги при ракетних обстрілах окупантів, бо прибувають на місце першими. І при цьому викликів про бійки, порушення громадського порядку чи нетверезих водіїв не стає менше. “Ми всі опинились у нових реаліях і маємо працювати. Кожен на своєму місці”, – кажуть копи. І додають, що хотілося б, аби громадяни більш відповідально ставились до порядку в цей час і з розумінням відносились до перевірок чи інших законних вимог патруля. Бо їхня головна задача – забезпечити максимальну безпеку у тилу.
Раніше “Інформатор” дізнавався, як службові собаки наближають перемогу України. Також ми розказували, як патрулюють вулиці копи на мотоциклах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Грабували могили героїв: у Києві поліція затримала групу підлітків – фото
- Напад на блокпост у Харкові людей з автоматами: в МВС розповіли перші подробиці
- "Від коней ще ніхто не ризикував втікати": кінна поліція розповіла тонкощі своєї роботи