Від непорозуміння до щирої дружби: як розвивалися стосунки між Залужним та генералом США Міллі

З самого початку повномасштабного російського вторгнення головнокомандувач наших Збройних Сил Валерій Залужний перебував на постійному зв’язку з американськими колегами. Зокрема, з генералом Марком Міллі, який донедавна обіймав посаду голови Об’єднаного комітету начальників штабів США. Відносини двох військових пройшли складний шлях від непорозуміння та холоду до справжньої дружби. 

Про це пише видання The Washington Post. Журналісти зазначають, що Залужний був засмучений нещодавньою відставкою Міллі. 

Так, вже в перші дні, коли росія здійснила агресію та вторглася до України, Залужний та Міллі обговорили подальшу боротьбу нашого народу за виживання. Сам головком згадує, що тоді в України було лише кілька літаків, які були “на ходу” – а точніше, “на льоту”. Він одразу розповів про це американському колезі, потребуючи допомоги.

Втім, тоді Вашингтон не надто квапився з цим, адже не було зрозуміло, чи вдасться нам взагалі вистояти. Сам Залужний згадує, що тоді після розмови в нього було відчуття, що розмову він вів “сам із собою”. 

Перебуваючи в хронічному стресі через складну ситуацію на фронтах, за тиждень наш головком повністю припинив спілкування з Міллі. Пізніше він казав, що це була його величезна помилка.

“Чесно кажучи, через свою молодість і дурість, я визнаю, що це була моя помилка. Це була справжня катастрофа”, – казав Залужний.

Він особисто вирішив налагодити контакт знову. Саме з цього моменту, як пишуть журналісти почалися “вирішальні та складні стосунки” між двома військовими командирами, які зрештою особисто зблизилися.

“Залужний, який на момент нападу росії перебував на найвищій посаді в Україні менше року, сказав, що він почав покладатися на Міллі в питаннях стратегії і в отриманні зброї, яка, на його думку, була необхідна українським військам. Але ці відносини, як і ширші зв’язки між Вашингтоном і Києвом у воєнний час, залишалися напруженими”, – зазначають журналісти.

Тоді американці запевняли Україну в продовженні допомоги. Втім, на заклики Києва надати справжню зброю в достатній кількості вони реагували з роздратуванням.

Однак згодом, особливо зважаючи на успіхи Києва у звільненні своєї території, стосунки між генералом Міллі та генералом Залужним ставали все більш теплими. Дійшло до того, що Марк Міллі, якому на цей час вже 65 років, постійно “підколював” нашого головкома за його вік – мовляв, “юний ти ще, життя не бачив”. Нагадаємо, що Залужному нині 50 років.

“Регулярні підколювання Міллі щодо віку Залужного стали їхнім внутрішнім жартом, ознакою комфорту, який український генерал почав відчувати поруч із Міллі”, – пишуть журналісти. 

Сам американський військовий згадує, що зрештою розбіжності в деяких поглядах перестали бути перешкодою для них із Залужним. Генерали й справді створили між собою гарний особистий контакт.

“Він людина. Його країна була захоплена сотнями тисяч російських військових… Його притиснули до стіни. Рівень тиску дуже високий. Те, що хтось трохи злився і злиться, абсолютно нормально. І я це розумів”, – казав Міллі. 

Як та про що розмовляли генерали 

Звичайно ж, спілкування двох високопоставлених військових під час великої війни – це не проста розмова по смартфону чи переписка в месенджері. Обидва генерали використовували захищений від будь-яких прослуховувань спецзв’язок. Розмова велася за допомогою перекладачів, адже Залужний не володіє англійському на достатньому для вільної бесіди рівні, а Марк Міллі, звичайно ж, не знає української чи російської. 

Зазвичай діалог генералів йшов по одному й тому ж сценарію. Після вітань Залужний давав свою оцінку того, яка наразі ситуація на фронтах. Американець уважно слухав свого українського колегу, після чого надавав дані від американської розвідки та аналітиків Пентагону. Після цього вони переходили до більш конкретних питань: що потрібно Україні найближчим часом та як Вашингтон може допомогти ЗСУ. 

Нерідко між військовими траплялися суперечки. Сам Залужний згадує, що регулярно дискутував з Міллі, іноді навіть на підвищених тонах. Однак це звичайні робочі моменти, зазначає наш головком. 

“В одній з розмов незадовго до вторгнення Путіна Міллі перейшов від професійного до особистого. Він запитав Залужного, де буде його сім’я, поки Залужний командуватиме українськими військами на випадок масованої атаки росіян”, – повідомляють журналісти.

На це командувач ЗСУ сказав, що вся його родина буде в Києві. Якщо треба, то всі вони тут і помруть, відрубав Залужний. Це викликало в Міллі велику повагу. 

“Тоді (після цих слів Залужного – ред.) я сказав – вау! Ці хлопці – серйозні хлопці. А він (головком – ред.) для мене просто представник українського народу. І він повністю відданий захисту своєї країни”, – згадує Міллі.

Окрім цього, після війни американський генерал запросив Залужного до себе в гості. Він також пообіцяв йому посприяти, аби наш головком здобув почесний ступінь у Військовій академії США. В свою чергу Залужний сказав, що в Генштабі встановлять бюст Міллі на знак вдячності за його допомогу та поради. 

Генерал Міллі пішов у відставку 30 вересня цього року. Залужний висловив жаль щодо цього та зазначив, що це була довга та плідна робота.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Генерал США Міллі спрогнозував терміни завершення контрнаступу: скільки часу ще є у ЗСУ
  • Знання і культура – те, що відрязняє нас від ворога: Залужний зворушливо привітав українців з 1 вересня

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь