В Пентагоні анонсували обнадійливі новини по термінам поставок F-16 в Україну

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі розповів, коли Україна зможе отримати в бойове користування західні винищувачі F-16. За словами генерала, це станеться вже в “недалекому майбутньому”.

Про це повідмоляє видання Reuters. Зазначимо, що більш конкретних термінів Міллі, на жаль, не назвав. 

“Щодо F-16. Насправді справа рухається вперед. Отже, існує програма навчання, і вони (українці – ред.), ймовірно, отримають F-16… у недалекому майбутньому”, – заявив Марк Міллі. 

Окремо американський генерал прокоментував також і хід українського контрнаступу, який наразі продовжується на півдні нашої країни. Військовий традиційно нагадав про те, що Сили оборони вимушені прориватися крізь кілометри укріплених російських позицій, які окупанти споруджували та облаштовували місяцями. Мінні поля, танкові рови, “зуби дракона” – всі ці загородження продавлюють ЗСУ під час наступу, і саме тому останній є таким повільним, однак і впевненим.

“В українців залишилася значна кількість бойової сили, і це ще не кінець. Тому я думаю, що відверто кажучи, ще зарано говорити про успіх чи невдачу (контрнаступу – ред.)”, – резюмував Міллі.

F-16 для України: яка ситуація станом на зараз

Ще задовго до початку контрнаступальної операції українська влада постійно просила західних союзників надати нам західні винищувачі. В певному сенсі можна навіть сказати, що “допомогу з повітря” ми потребували ще до війни: згадати хоча б заклики Зеленського закрити небо над Україною напередодні російського вторгнення. 

Втім, наші партнери не квапилися передавати F-16. Цьому є кілька причин: від банального невміння наших пілотів ними керувати до небажання порушувати негласні геополітичні баланси у конфронтації з рф. Однак зараз справа нарешті зрушила з мертвої точки: одна за одною західні країни повідомляють про початок навчання українських пілотів і майбутнє надання F-16, що повинно значно посилити наші Повітряні сили. 

Перші F-16 Україна, скоріше за все, отримає лише в наступному році: в найкращому випадку вже на початку 2024-го. Можливо, дата трохи перенесеться на весну. Втім, в Міноборони є надія, що хоча б якусь кількість літаків нам передадуть вже восени цього року.

Однак навіть кількох ескадрилій цих винищувачів, на жаль, буде замало для перемоги. Нам потрібно більше. До того ж, літаків Україна потребувала навіть не то що “завтра” чи “сьогодні” – вони потрібні були ще “позавчора”. Контрнаступ без домінування чи хоча б паритету в небі – дуже великий ризик та зовсім не гарантований успіх. А росія, на жаль, нині має перевагу в повітрі, що, втім, частково нівелюється нашими силами ППО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Навчання пілотів на F-16 на території США: у Пентагоні повідомили де саме пройде та коли
  • "Привид Києва" і бойфренд відомої волонтерки: яким був загиблий льотчик-герой Джус, який мріяв про F-16
  • Резніков розповів, коли перші винищувачі F-16 можуть поставити в Україну

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь