В Україні проводять понад 200 одночасних обшуків у військкоматах та ВЛК: ДБР розповіло подробиці – фото

ДБР 22 серпня проводить обшуки у військкоматах та військово-лікарських комісіях у низці областей України. Інспектори відомства встановили майже 400 осіб, відносно яких є сумніви щодо законності отримання ними постанов про непридатність до служби. Також виявлені факти зловживань з боку воєнкомів.

Про це повідомила пресслужба ДБР. Так, 22 серпня ДБР проводить обшуки у ВЛК Вінницької, Черкаської та Київської областей в рамках кримінального провадження за фактом незаконного збагачення військовослужбовців, які займають керівні посади в обласних та районних ТЦК та СП.

В Офісі генпрокурора додали, що проводяться понад 200 одночасних обшуків у всіх регіонах країни у приміщеннях ТЦК, МСЕК і ВЛК.

Обшуки

“Загалом встановлено 388 осіб відносно яких є сумніви щодо законності отримання ними постанов ВЛК про непридатність до військової служби. Вилучається медична документація, яка може підтвердити факти ухвалення протиправних рішень про непридатність до військової служби, особові справи тощо”, – йдеться у повідомленні.

Кримінальні провадження порушені за низками статей, у тому числі про перевищення військовослужбовцем влади чи службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 КК України).

Обшуки

Також, згідно з повідомленням ДБР, минулого тижня в Одеській та Миколаївській областях, а також Херсонському та Бериславському районних військкоматах працівники Бюро вже провели 15 обшуків. Ці органи перевіряються на можливі корупційні дії під час проведення загальної мобілізації, незаконне “звільнення” від мобілізації офіцерів запасу та інших військовозобов’язаних осіб.

“В ході попередніх перевірок вже виявлено непоодинокі факти зловживань воєнкомів та безпідставного зняття з військового обліку офіцерів запасу на підставі фіктивних довідок військово-лікарняних комісій. Наразі за результатами перевірок трьом посадовим особам військкоматів повідомлено про підозри”, – додали в ДБР.

Обшуки

Наразі слідчі дії тривають, пояснили в Бюро. 

Перевірки військкоматів та ВЛК

Напередодні стало відомо, що керівнику ВЛК у Києві повідомили про підозру за підроблення службових документів. За цією схемою за кордон було переправлено трьох чоловіків, а сума за “послуги” сягнула понад 30 тис. доларів США. 

Також нещодавно Служба безпеки затримала “на гарячому” голову військово-лікарської комісії Житомирщини. Вона пропонувала потенційним призовникам фіктивні меддовідки про непридатність до військової служби за станом здоров’я.

17 серпня президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким звільняються усі обласні керівники територіальних центрів комплектування (ТЦК).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь