У Білорусі почались військові навчання шести пострадянських країн: генерал Наєв заявив про посилення кордону України – відео

На території Білорусі у п’ятницю, 1 вересня, розпочалися військові навчання “Бойове братство-2023″ країн так званої Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ). Україна посилила кордон, але в ЗСУ запевняють, що хвилюватися не варто.

Про це розповів генерал Сергій Наєв, командувач Обʼєднаних Сил ЗСУ, у своєму Telegram-каналі.

“Щодо навчань “Бойове братерство – 2023″, які сьогодні стартували у Білорусі та триватимуть до 6 вересня: за військовою наукою ми завжди адекватно реагуємо на будь-які зміни в оперативній бойовій обстановці. Це проста, але дуже потрібна військова робота”, – сказав він.

За словами Наєва, будь-які дії з боку ворога, зокрема проведення навчань на їхній території, – це певний аспект підвищення небезпеки. Проте наразі особливої загрози чи провокативних дій з території Білорусі не спостерігають. Командувачам і командирам дали наказ підсилити оборону державного кордону України. 

Навчання ОДКБ проходять без Вірменії 

За інформацією Deutsche Welle, в Білорусь приїхали військові з росії, Казахстану, Киргизстану, та Таджикистану. Вірменія, яка входить до цієї організації, від участі відмовилась. Вояки тренуються на шести полігонах:  “Брестський”, “Гожський”, “Доманівський”, “Обуз-Леснівський”, “Чепелеве” та “Лесище”. Загалом застосовують 500 одиниць озброєння та відпрацьовують радіаційний, хімічний та біологічний захист.

Нагадаємо, зміцнення кордону з Білоруссю розпочалося ще в листопаді минулого року. На  Волині, на Житомирщині та Рівненщині  почали зводити фортифікаційні споруди. А на початку липня Україна вирішила посилити державні кордони на півночі ще й особовим складом і бойовою технікою. Також почали будувати протитанкові загородження, облаштовувати мінні поля та загалом укріплювати всю лінію оборони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Росія перекидає ядерну зброю в Білорусь, – Дуда
  • Буданов оцінив загрозу застосування ядерної зброї з території Білорусі
  • На Волині посилять оборону кордону з Білоруссю: Наєв розповів деталі

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь