У Буданова розповіли, коли поцуплений у росії вертоліт Мі-8 стане на бойове чергування ЗСУ

Трофейний вертоліт Мі-8, який в Україну перегнав російський пілот Максим Кузьмінов, вже найближчим часом стане на бойове чергування Повітряних сил ЗСУ. Операцію “Синиця”, завдяки якій вдалося отримати цей борт, провело ГУР разом з Департаментом внутрішньої безпеки Нацполіції. Залучені до неї були найкращі спеціалісти.

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України. Зазначається, що для багатомісячної спецоперації залучили найкращих спеціалістів, вона проходила в режимі максимальної секретності.

“Адже країна-окупант вживає безпрецедентних заходів безпеки щодо недопущення будь-яких контактів своїх авіаторів з “неперевіреними” особами”, – кажуть в ГУР.

В розвідці говорять, що спочатку знайшли військового пілота рф, який не схвалював повномасштабну війну в Україні. Далі розвідники налагодили контакт з цим пілотом. Та зрештою отримали згоду на співпрацю.

Важливим елементом спецоперації стали гарантії безпеки для родини пілота. Сім’ю капітана Максима Кузьмінова вдалося безпечно переправити в Україну.

“Фінал операції – переліт вертольота у вказану точку і передача українським військовим”, – йдеться в повідомленні.

Наразі пілот і його родина перебувають в Україні та будують плани на майбутнє. Два інші члени екіпажу вертольота, які не знали про реальні плани пілота, загинули одразу після посадки, бо не захотіли здатися в полон.

Спецоперація “Синиця”

В ефірі національного телемарафону у неділю, 3 вересня, вийшов фільм “Збиті льотчики росії”. У ньому показали російського пілота, який здався та передав гелікоптер Мі-8 під час спецоперації “Синиця”. Це перша операція від початку повномасштабного вторгнення, коли вдалося захопити в боєздатному стані нову російську авіатехніку і переманити на свій бік фахового льотчика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Російський пілот розповів про секретну спецоперацію ГУР, у результаті якої він викрав вертоліт Мі-8 та перейшов на бік України
  • Операція "Синиця": Буданов розповів, як виманювали пілота російського Мі-8 в Україну

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь