У перші дні був, як піхота, потім партизанив і створив легенду про Привид Києва: мати пілота Джуса розповіла про сина

Мати легендарного пілота Андрія Пільщикова з позивним “Джус”, яка хоче піднятися в небо на першому F-16, щоб втілити мрію сина, розповіла журналістам про перші дні війни і дзвінок сина, який без вагань вирішив йти захищати Україну. Лілія Авер’янова каже, що спочатку Андрій воював у складі піхоти, а потім вже отримав льотну програму і став на захист столиці. Про це повідомляє Інформатор.

Як “Джус” воював у складі піхоти

Про війну жінка і дізналася від сина, який телефонував їй в Харків і перепитував: “Мамо, шо у вас там?”. Він розповів про те, що обстріляли Харків і їх (тут мова про Київ та місто Васильків, де базується 40-ва бригада тактичної авіації, де служив “Джус” – Ред.), та повідомив матері, що піде захищати Васильків. 

“В перші дні він взагалі як піхота був, тому що у нього ще не було допуску до вильотів. І мені тільки друзі розказували, що там робиться. Бо я, зазвичай, його мало турбувала. Боялася подзвонити у незручну хвилину. А хлопці казали: “Та Андрій вже окопи копає”. Він там кожен кущик знав і настільки був готовий. За два тижні він мене просто виганяв з дому. Він каже: мама, весь Київ вже вступає в патруль. Він мені присилає фотку з київського збройного магазину, де черга… Написав “я купив останні 100 патронів”. У нього була своя зброя і він перед цим купив автомобіль. Все було зібрано на тривожний випадок”, – розказує мати Андрія.

За словами мати “Джуса”, він з перших секунд війни був у бригаді як партизан. Мовляв, в перші дні хлопцям самим доводилось приймати рішення. І тому вони не дали, щоб в Василькові повторився Гостомель. 

Легенда про Привида Києва

Лілія Авер’янова каже, що далі хлопці відновились на польоти і розпочалася льотна робота з захисту Києва. Вона також натякнула, що її син був причетний до створення легенди про Привида Києва задля підняття бойового духу українців. 

“Він дуже любив Київ і хотів жити в Києві. І ми вже майже вирішили, що купимо тут квартиру, дитина буде собі працювати. Він працював вже на цивільній роботі. У нього була перерва в службі і він творчо підходив до дизайну і реклами. Він був такий комунікатор і стріммер… Він підтримував тонус на початку війни, коли у людей був трохи настрій занепаду. Ця [з’явилася] легенда про Привид Києва. Воно все людей підбадьорювало, що дійсно їх там з неба хтось охороняє. Люди вірили”, – згадує жінка. 

Вона також відмітила, що її син вірив в перемогу і все для цього робив. Він хотів, щоб в Україні скоріше відійшли від “совка” та рівнявся на сучасних пілотів США. 

 

Приклад для всіх, еталон: як згадував про “Джуса” Ігнат

Речник Повітряних Сил Юрій Ігнат сказав, що командування Повітряних Сил зробить все для того, щоб всі українські пілоти були схожі на Андрія Пільщикова. “Джус” був прикладом для інших льотчиків. Він багато робив для того, щоб винищувачі F-16 нарешті з’явилися в Україні. “Його знає весь світ. Він робив для висвітлення теми F-16, для того, щоб F-16 з’явився в Україні, надзвичайно багато”, – розповів Ігнат. На церемонію приїхали друзі, колеги та рідні. Присутній командувач Повітряних сил Микола Олещук назвав загиблого “не просто героєм, а легендою”. 

Сьогодні весь Київ прощався з пілотом Андрієм Пільщиковим на позивний “Джус”. Він загинув 25 серпня на Житомирщині внаслідок зіткнення двох навчальних літаків. Разом із Андрієм тоді загинули майори В’ячеслав Мінка та Сергій Проказін. В останню путь льотчика “Джуса” провели у Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української греко-католицької церкви. “Джуса” поховають на Аскольдовій могилі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • «Пообіцяйте, що я підіймусь в небо на першому F-16 замість сина»: мати Джуса звернулася до керівництва Повітряних сил
  • Чи справді загинув Привід Києва: побратим пілота Джуса розкрив таємницю
  • Авіакатастрофа на Житомирщині: загиблим пілотам посмертно присвоїли військові звання

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь