Україна ініціювала створення змішаних медкомісій для обміну полонених: що це означає

Україна ініціювала створення змішаних медкомісій. На думку її керівництва, таке рішення допоможе проводити обмін полоненими з рф.

Про це заявив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов. За його словами, це допоможе звільняти українських полонених і допоможе ворогу повертати своїх полонених.

“Це третій випадок у світовій історії, коли буде впроваджуватися така ініціатива”, — розповів Юсов.

За словами представника штабу, до медкомісії входитимуть троє лікарів. Один – від країни, що утримує полонених, і двоє – від третіх країн. Юсов також нагадав, що і раніше наша країна доволі швидко повертала важко поранених окупантів.

“Україна є демократичною країною, яка дотримується міжнародного права. Ми зобов’язані забезпечити належне поводження з усіма військовополоненими, незалежно від їхньої національності”, – додав він.

Росіяни в полоні

Не дивлячись на відсутність каяття, повертатися до росії все ж хочуть далеко не всі полонені. Видання The Economist зазначало у своєму матеріалі, що чимало солдат рф просять не обмінювати їх. Натомість вони згодні навіть на ув’язнення в колоніях Європи.

Хоча, і випадки повного ігнорування реальності – не дивина. До прикладу, в мережі з’явилося відео з російським полоненим, який повністю відмовляється прийняти те, що бачить на власні очі, і віддає перевагу довірі російський пропаганді. Так, він продовжує називати українців нацистами, сидячи в м’якому кріслі і займаючись своїми справами, хоча фактично є полоненим. Це все він аргументував тим, що йому просто трапилися “цивілізовані нацисти”.

Нагадаємо, що родичі полонених українців мають право на державну допомогу – як отримати.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь