Україна стане членом ЄС до 2030 року? Шарль Мішель готує сенсаційну заяву

Президент Європейської ради Шарль Мішель оголосить про необхідність розширити Євросоюз у період до 2030 року. Ця заява пролунає на тлі того, що Україна та Молдова отримали кандидатство на вступ до Євросоюзу минулого року.

Про це з посиланням на текст промови Мішеля в Словенії на Бледському стратегічному форумі від 28 серпня, повідомляє FT.

“Якщо ми хочемо заслуговувати довіри, ми повинні говорити про час. Коли ми готуємо наступний стратегічний порядок денний ЄС, ми повинні поставити собі чітку мету (…) ми повинні бути готові з обох сторін до 2030 року до розширення”, – йдеться у промові.

Очікується, що лідери ЄС проведуть першу спеціальну дискусію на цю тему в іспанській Гранаді на початку жовтня. Україна наполягає на тому, щоб ЄС погодився розпочати офіційний процес вступу до кінця року. І питання про те, як надати фінансову підтримку всім кандидатам (але Україні зокрема), є центром поточних паралельних дебатів щодо поповнення бюджету ЄС.

Є багато держав-членів, які приватно сумніваються, як саме ЄС може прийняти Україну в свій склад, але політична воля – це потужна річ, і зараз вона грає на користь Києва, пише видання.

“Це амбітно, але необхідно. Це свідчить про те, що ми налаштовані серйозно. Вікно можливостей відкрито. Ми повинні діяти відповідно до цього”, – скаже Мішель.

Вступ України до ЄС

Очікується, що в жовтні Єврокомісія, рекомендуватиме розпочати переговори про вступ до ЄС України та Молдови. Щодо Грузії – рекомендуватимуть надати статус кандидата. Це рішення ще мають затвердити 27 країн-членів ЄС на зустрічі в грудні.

Президент Володимир Зеленський заявив, що українські дипломати готуються запустити переговорний процес з Європейським союзом наприкінці 2023 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • ЄС готує багаторічний план підтримки України: яку суму виділять
  • Вже цього року: Зеленський очікує переговорів про членство України в ЄС
  • Вступ України до ЄС: чеський міністр Дворжак зробив важливу заяву

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь