З нами назавжди залишиться її магічний голос: Зеленський відреагував на смерть Ніни Матвієнко

Володимир Зеленський висловив співчуття родині співачки Ніні Матвієнко. Президент сказав, що вона була дійсно народною артисткою України. Він відзначив її унікальний голос та назвав його магічним. 

Про це повідомляє офіційний Telegram-канал президента України. Зеленський розповів, що співачку знали по всій Україні, а також й у США, Канаді, Франції, Польщі, Південній Кореї, Мексиці, у країнах Латинської Америки та багатьох інших країнах. 

Також він вшанував і те, що у співачки був автентичний голос. За його думкою, ним вона володіла неперевершено. Особливим у виконанні Ніни Матвієнко Зеленський відзначив народні ліричні та обрядові пісні, колядки, щедрівки, веснянки, купальські, жниварські й обжинкові, весільні пісні та колискові. Президент зазначив, що такі композиції, як: “Чарівна скрипка”, “Дикі гуси”, “Квітка-душа” будуть вічно жити в українській культурі, музиці та пам’яті. 

Декілька фактів з біографії Ніни Матвієнко

Ніна Митрофанівна Матвієнко – це відома українська співачка та акторка. У 1966 році вона записалася в студію Хору імені Григорія Верьовки. З 1968 року, по закінченні вокальної студії при хорі, стала його солісткою. З 1967 року вона гастролювала в Мексиці, Канаді, США, Чехії, Польщі, Фінляндії, Кореї, Франції, країнах Латинської Америки. Її концерти набирали велику аудиторію. 

У 1966–1991 роках вона була солісткою вокальної студії при Державному заслуженому українському народному академічному хорі імені Григорія Верьовки. З 1968 року співпрацювала з вокальним тріо “Золоті ключі”.З 1991 року стала солісткою у Національному ансамблі солістів “Київська камерата”. В радянські часи Ніна Матвієнко написала історію народного хору імені Григорія Верьовки, надрукувала кілька власних віршів, оповідань і есе.

Її твори виходили в часописах “Україна”, “Дзвін”, “Жіночий світ” та інших. Її найбільшим успіхом в літературній творчості стала біографічна книжка “Ой виорю нивку широкую”. У книзі вона подала  пісенно-музичний матеріал із власного репертуару (понад 250 народних пісень і творів українських композиторів – колядки й щедрівки, веснянки, пісні до Зелених свят, купальські та петрівчані, жниварські й обжинкові, весільні, колискові, поховальні, жартівливі й танцювальні, псалми, історичні та станові пісні, пісні про кохання, родинне життя).

У 2004 році вийшла книжка спогадів Ніни Матвієнко “Уже так не буде, як є”. У 2010 році співачка записала вступне слово до аудіокниги Блаженнішого Любомира “Дорога до ближнього”.

У неділю 8 жовтня 2023 року стало відомо про смерть співачки. Про це повідомила її донька Тоня Матвієнко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Мені не було страшно, була якась впевненість. Що говорила Ніна Матвієнко про війну та культурне майбутнє України
  • Сонце та голос нації. Реакція зірок українського шоу-бізнесу на смерть Ніни Матвієнко
  • Полетіла у неділю дощову. Померла Народна артистка України Ніна Матвієнко

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь