За весь контрнаступ України росіяни знищили лише пʼять Leopard 2, ще десять на ремонті – Forbes

З початку контрнаступу України російські війська знищили лише пʼять танків Leopard 2. Щонайменше ще десять одиниць цієї техніки зазнали пошкоджень та були надіслані на ремонт. Водночас, мова зовсім не йде про величезні втрати такої техніки. 

Про це йдеться у матеріалі видання Forbes.

“За 13 тижнів після початку довгоочікуваного контрнаступу на кількох напрямках на півдні та сході України українська армія втратила лише п’ять із 71 свого танка Leopard 2. Значно більше танків німецького виробництва — щонайменше 10 – зазнали пошкоджень. Але українці ремонтують пошкоджені танки на складах у Польщі та Німеччині та повертають їх на фронт”, – йдеться у матеріалі.

Видання наголошує, що ці танки можуть отримати пошкодження, після чого відправитися на ремонт, повернутися до бойових дій, а потім знову отримати пошкодження та відправитися на ремонт. Окрім цього, ймовірно, що кожен член екіпажу пʼяти знищених “Леопардів” – загалом близько 20 осіб – міг вилізти зі своєї машини, перш ніж вона згоріла чи вибухнула.

Консорціум країн НАТО, включаючи Канаду, Данію, Німеччину, Нідерланди, Норвегію, Польщу, Португалію, Іспанію та Швецію, разом пообіцяв надати Україні 10 Strv 122 (модифікованих у Швеції Leopard 2A5), 21 Leopard 2A6 та 74 Leopard 2A4. Всі ці танки, крім 14 А4, вже прибули на передову, йдеться у публікації.

Німецькі виробники танків KMW і Rheinmetall побудували машини зі спеціальними баштовими відсіками для 120-міліметрових боєприпасів – відсіками, які під час удару вибухають назовні, від екіпажу. Ситуація з танками рф кардинально відрізняється.

“Російські танки, навпаки, зберігають боєприпаси під вежами. Коли боєприпаси закінчуються, вежа – і три члени екіпажу – злітають к небо. Це головна причина, чому набагато легше пошкодити Leopard 2 і налякати його екіпаж, ніж знищити Leopard 2 і вбити його екіпаж. Тоді як чисте попадання по російському Т-72 може катастрофічно підірвати танк і екіпаж”, – пише Forbes.

Втрати техніки в Силах оборони

У червні розвідка Естонії розповіла про втрати західної техніки в Україні. Зокрема, мова йшла про 10% від усієї задіяної техніки. Зазначимо, що Україна не може розкривати свої втрати під час контрнаступу, оскільки ця інформація є стратегічною. Це стосується також і втрат у військовій техніці.

Водночас New York Times повідомляло, що українське військове командування прийняло рішення змінити тактику ведення контрнаступу, коли побачило великий рівень втрат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Українські військові підняли прапор поруч з Олешками на лівому березі Херсонщини – відео
  • Перемовини про гарантії безпеки для України завершаться не раніше 2024 року: у WSJ розкрили деталі
  • Контрнаступ ЗСУ: українські військові мають нові успіхи у Запорізькій області

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь