Укриття в закладах дошкільної освіти відтепер будуть недоступні для сторонніх. Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів. Відтепер укриття в дитячих садках та яслах-садках можуть використовувати лише учасники освітнього процесу — вихователі та діти.
Це рішення “Інформатору” прокоментував заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко. За його словами, таке рішення має убезпечити дітей.
“В дошкільні заклади освіти, а саме дитячі садочки, під час повітряних тривог будуть пускати тільки учасників освітнього процесу. Нещодавно була прийнята постанова Кабінету міністрів, яка змінила порядок організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти. Мова йде про те, що під час повітряної тривоги в дитсадочках можуть знаходитись виключно діти, викладачі, батьки”, – каже Ткаченко.
До укриттів, які знаходяться в дитячих садочках, допускати сторонніх осіб не можна. Це зроблено для того, щоб убезпечити дітей від будь-яких негативних ситуацій, каже заступник міністра.
“Але мова йде виключно про заклади дошкільної освіти. Школи мають допускати всіх”, – зазначив Тимур Ткаченко. Він уточнив, що мова йде виключно про освітній процес – тобто вночі під час повітряних тривог дитсадочки можуть пускати до укриттів усіх.
Стан укриттів в Україні
Влітку по всій країні проводили масштабну перевірку стану бомбосховищ. Результати виявилися невтішними. Президент Володимир Зеленський доручив посилити кримінальну відповідальність за неналежне утримання укриттів та ненадання до них доступу.
В Україні майже половина дитсадків не мають укриттів. У деяких бомбосховищах нестерпні умови, а у Білій Церкві на Київщині невідомі впродовж однієї доби пограбували відразу три укриття. Вони були доступними для перебування там людей в часи, коли була відсутня тривога. З приміщень винесли все майно та пошкодили електрокабель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Є заяви від потерпілих: Мер Мелітополя Федоров підтвердив факти зґвалтування дітей окупантами у школах міста
- Коли приходять гроші на дитину та що робити, якщо виплат немає
- В Україні стартував пілотний проєкт із соціальної підтримки військових та їхніх родин: що це означає