Зеленський підбив підсумки зустрічі з президентом Литви Наусєдою: говорили про реабілатацію воїнів та потреби ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський обговорив зі своїм литовським колегою Гітанасом Наусєдою підтримку держави під час війни, Кримську платформу, реабілітацію представників Сил оборони та гарантії безпеки.

Про це Зеленський повідомив у своєму телеграм-каналі у середу, 23 серпня.

Президент подякував Наусєді за активну участь у реалізації цілей Кримської платформи, а також за його особистий внесок у допомогу Україні з боку Литви. Сторони обговорили ситуацію на полі бою та потреби українських військ.

Зеленський та Наусєда

Зеленський та Наусєда

“Першочергово важлива військово-технічна допомога, включно з навчанням і реабілітацією представників сил оборони України. Розглянули співпрацю з питань продовольчої безпеки. Особлива увага – розбудові альтернативних шляхів як маршрутів Чорноморської зернової ініціативи”, – йдеться у повідомленні.

Також Зеленський висловив задоволення приєднанням Литви до Спільної декларації G7 щодо гарантій безпеки для України та готовністю взаємодіяти для реалізації Формули миру та проведення Глобального саміту миру.

“Вдячний пану Президенту Гітанасу Наусєді, Литві та всьому литовському народу за вагому підтримку нашої держави та людей. Історична єдність наших народів наближає мир для всієї Європи!” – додав Зеленський.

В свою чергу президент Литви Гітанас Наусєда заявив, що установки NASAMS, придбані литовським урядом, прибудуть до України вже наступного місяця.

Приїзд закордонних лідерів до України

23 серпня до України на День прапора та саміт Кримської платформи завітали, зокрема, президент Литви Гітанас Наусєда та президент Португалії Марселу Ребелу де Соуза. Литовьский лідер у своєму повідомленні щодо візиту висловив впевненість, що “перемога України близько”. Також відомо, що сьогодні до Києва приїхали лідери Фінляндії, Молдови, а також Боснії та Герцеговини.

Також ми писали, що під час третього саміту Кримської платформи планується презентація оновленої концепції деокупації Криму, яка включатиме військовий аспект.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь