Зміни в обмін на допомогу: Україна офіційно отримала вимоги США щодо реформ

Уряд України офіційно отримав від США перелік реформ, які державі необхідно втілити задля отримання допомоги від держави-партнера. Натомість Кабінет міністрів передав

пропозиції щодо посилення демократії в Україні. Він був розроблений за ініціативи президента Володимира Зеленського та погоджений, зокрема, з керівництвом українських антикорупційних відомств.

Обмін ініціативами відбувся під час зустрічі премʼєр-міністра Дениса Шмигаля з послом США в України Бріджит Брінк 28 вересня. Очільник уряду зазначив, що у планах – створення єдиного плану реформ. Про це від повідомив у своїх соцмережах.

“Під час зустрічі з пані послом США Бріджит Брінк передали американській стороні Концепт посилення стійкості демократії в Україні. Цей документ розроблений за ініціативи Президента Володимира Зеленського та погоджений, зокрема, з керівниками антикорупційних структур в Україні (…) Зі свого боку пані посол офіційно передала для обговорення пропозиції США щодо реформ в Україні”, – йдеться у повідомленні.

За словами Шмигаля, для реалізації українського концепту посилення стійкості демократії планується створення з усіма партнерами єдиного “Плану реформ… який обʼєднає в собі потреби щодо позитивних перетворень у різних сферах”. Премʼєр запевнив, що Україна є вірною на своєму шляху щодо впровадження реформ, які змінюють країну на краще та наближають її до вступу до ЄС та НАТО. Окрім цього предметом обговорення сторін були пряма бюджетна підтримка з боку США, спільна робота в межах Координаційної платформи донорів, посилення захисту українського неба та допомога для енергетичного сектору України.

США пропонує Україні допомогу в обмін на реформи

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відвідав Київ неофіційно в четвер, 28 вересня. Під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським обговорювалися питання посилення протиповітряної оборони України та ситуації на фронті. Обидва лідери провели спільну пресконференцію після цих обговорень.

Також того дня в Києві гостинно прийняли ще двох важливих гостей – нового міністра оборони Великої Британії Гранта Шаппса та міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню. З ними прибули представники двадцяти підприємств оборонної промисловості для обговорення питань допомоги Україні та можливостей співпраці.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь