Ірландія може скоротити державну підтримку для українських біженців

Ірландія може скоротити державну підтримку для українських біженців 13.05.2024 15:33 Укрінформ Ірландія цього тижня розгляне питання про скорочення державної підтримки для шукачів притулку та біженців, у тому числі тих, хто прибув з України, з метою приведення системи відповідно до систем інших європейських країн.

Про це у понеділок заявив прем'єр-міністр Саймон Гарріс, повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Із моменту вторгнення Росії до України в лютому 2022 року трохи більше 100 000 українців втекли до Ірландії, а кількість шукачів притулку з інших країн світу майже потроїлася в порівнянні з допандемічним рівнем і перевищила 13 000 в 2022 і 2023 роках, і 7 700 цього року.

Імміграція стала проблемою в країні з населенням 5,3 мільйона осіб, яка намагається розмістити біженців в умовах кризи житла, пише видання.

«Нам потрібно дивитися на внесок, який люди, які мають статус (біженця – ред.), повинні робити для проживання. Ми повинні подбати про те, щоб кожен, хто працює, працював легально, щоб було більше перевірок на робочому місці», – сказав Гарріс.

Він особливо підкреслив, що має бути послідовний підхід до українських біженців, і що їх підтримка не повинна залежати від того, коли вони приїхали.

Раніше Ірландія скоротила допомогу українським біженцям, які користуються державним житлом і прибули після середини березня цього року, до 38,80 євро ($41,84) на тиждень з 220 євро і встановила 90-денний ліміт на час, протягом якого вони можуть залишатися у державному житлі.

Зміни не торкнулися 70 000 українців, які вже використовують державне житло.

Як повідомляв Укрінформ, упродовж останніх шести місяців кількість українських біженців в Естонії почала знижуватися.

Фото: Getty Images

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь