Інші країни цікавляться, як Україна забезпечує доступ до публічної інформації – МКСК

Інші країни цікавляться, як Україна забезпечує доступ до публічної інформації – МКСК Фото 17.12.2024 18:34 Укрінформ Багато країн цікавляться досвідом України у забезпеченні доступу до публічної інформації.

Про це сказала директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та стратегічних комунікацій Ганна Красноступ під час експертного обговорення на тему "Конвенція Тромсе – виклики та перспективи доступу до публічної інформації в Україні в 2025 році" в Укрінформі.

"Їм цікаво, як ми це робимо: як під час війни організовуємо підвищення кваліфікації, як забезпечуємо доступ до публічної інформації. Кожна країна має свою специфіку, але наш досвід є особливо цінним і цікавим для держав-учасниць Конвенції. Станом на сьогодні 16 країн ратифікували Конвенцію Тромсе, а п'ять країн її підписали. Моє завдання як представника України — зробити все можливе, щоб кількість підписантів Конвенції лише зростала", – сказала Красноступ.

За її словами, Україна може ініціювати зміни в документах Конвенції, що підкреслює активну роль країни у вдосконаленні законодавства та практик доступу до інформації.

Вона зазначила, що під час наради сторін Конвенції Україні було запропоновано кілька ініціатив. Зокрема, уточнити визначення публічної інформації, що вона має бути отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків.

Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук зауважила, що під час воєнного стану Україна могла б обмежити доступ до інформації, але цього не зробила.

"Це теж треба відзначити як наше досягнення — досягнення демократичної країни, де навіть під час екстраординарних обставин цінують право громадян на отримання інформації", – зазначила народна депутатка.

Вона також висловила сподівання, що зрештою буде ухвалений закон, який зобов’яже парламентські комітети транслювати засідання або ж оперативно виставляти відеозапис.

Кравчук підкреслила, що для деяких комітетів, зокрема Комітету з питань національної безпеки й оборони, мають бути винятки, коли йдеться про інформацію з обмеженим доступом.

Керівниця Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабміну Роксолана Стадник зазначила, що станом на 1 січня 2023 року було більше мільйона розглянутих запитів. За її словами, держава має активно надавати суспільству всю необхідну інформацію про свої рішення та дії, що сприяє прозорості та відкритості, а також забезпечити механізми для отримання зворотного зв'язку від суспільства.

"Необхідно забезпечити інформаційний простір достовірною та правдивою інформацією. Ми спостерігаємо велику кількість дезінформації та фейків, які поширюються, зокрема, проти нашої країни. Тому сферу доступу до інформації потрібно масштабувати, і це має стати частиною державної політики комунікацій. Без ефективної комунікації державне управління як таке просто не може існувати", – додала Стадник.

Як повідомлялося, в Україні 1 грудня 2020 року набула чинності Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів.

Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе) – це перший міжнародний обов'язковий документ, який закріплює право на доступ до офіційних документів, що створюються органами державної влади. Україна стала десятою державою, котра ратифікувала цей документ і тим самим запустила його в дію.

Доступ до публічної інформації Україна МКСК

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь