Із полону РФ уже змогли повернути 287 українських морпіхів 20.06.2024 14:59 Укрінформ Із російського полону загалом вже було повернуто 287 військовослужбовців – морських піхотинців.
Про це під час пресконференції у Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила дружина військовополоненого майора 36-ї ОБрМП Микити Петрика, голова ГО «Сім’ї офіцерів і артилеристів 36-ї бригади морської піхоти» Юлія Петрик.
«На сьогоднішній день (з полону РФ – ред.) повернуто 287 осіб – морських піхотинців», – зазначила вона.
Петрик нагадала, що їхні рідні станом на сьогодні уже понад 2 роки знаходяться у полоні.
«Тому ми вимагаємо від перемовних групи при формуванні списків на обмін враховувати часовий принцип потрапляння (людини – ред.) у полон, особливо звернути увагу на тих, хто найдовше у полоні, і на ті підрозділи, у яких найменший відсоток повернутих полонених», – заявила голова ГО.
За її словами, у родичів полонених морських піхотинців, незважаючи на те, що перебування у полоні їхніх рідних підтвердив МКЧХ, немає жодної інформації щодо їхнього місця знаходження і стану їхнього здоров’я.
«У нас немає впевненості, що вони досі живі, бо є випадки повернення тіл військовополонених, які були підтверджені МКЧХ. Усю інформацію, якою ми володіємо про них, ми отримуємо від їхніх побратимів, які вже повернулися на рідну землю», – зазначила Петрик.
Відповідаючи на питання про потребу у допомозі окрім тієї, що надає українська держава, вона закцентувала увагу на питанні можливості перевезти полонених у іншу країну до кінця повномасштабного вторгнення, на інше утримання.
«Ми згодні на таку ситуацію, якби наших родичів перевезли в іншу країну, так, як це було з командирами у Туреччині, до кінця повномасштабного вторгнення. Щоб вони знаходилися в інших місцях утримання, де їм буде надане належне харчування, медобслуговування і комфортні умови, а не стояти поспіль по 12 годин, а то і більше. Тобто, щоб вони мали всі права, як законні військовополонені відповідно до Женевських конвенцій», – пояснила активістка.
Дружина військовополоненого старшого матроса 501-го окремого батальйону 36 ОБрМП Павла Бея Ганна закликала всіх, хто причетний до обмінів, якнайшвидше знайти розв'язання проблеми повернення хлопців додому.
«Їхні ресурси майже на межі життя і смерті. Якщо нічого не робити, ми отримаємо ще більше закатованих тіл», – вважає Бей.
Як повідомлялося, під час 50-го обміну полоненими, який відбувся 31 січня 2024 року, із російського полону повернули 95 представників ЗСУ, 56 нацгвардійців, 26 прикордонників, 29 воїнів Територіальної оборони та одного представника Національної поліції України.
Серед них було і двоє морських піхотинців 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.
Росія Війна Червоний Хрест Полонені Морпіхи Війна з Росією
Источник: www.ukrinform.ua