Atlantic Council назвав п’ять фактів, які світ дізнався про Україну після вторгнення РФ

Atlantic Council назвав п’ять фактів, які світ дізнався про Україну після вторгнення РФ 20.12.2024 22:48 Укрінформ Світ після початку повномасштабного вторгнення Росії відкриває для себе справжню Україну, яка поступово виходить із тіні російської дезінформації та тривалого міжнародного невідання.

Про це йдеться у публікації аналітичного центру Atlantic Council, передає Укрінформ.

«(Повномасштабна – ред.) війна проти України, розв'язана Росією майже три роки тому, справедливо визнана одним із найбільших злочинів XXI століття. Очевидно, досі мало уваги приділялося впливу цієї війни на міжнародний імідж України. І все ж на тлі травм і жахливих наслідків російського вторгнення з'являється дедалі більше ознак того, що безпрецедентна увага ЗМІ до України з 2022 року поступово допомагає трансформувати сприйняття країни у світі. Як наслідок, Україна нарешті виходить із тривалого періоду міжнародного невідання, який століттями гальмував її прогрес», – йдеться у статті.

Автор зазначає, що після розпаду Радянського Союзу було мало зроблено для подолання недостатньої поінформованості у світі або зміцнення «національного бренду» України на світовій арені. Це створило підґрунтя для дезінформаційної кампанії РФ. Але тепер завдяки увазі ЗМІ до України кремлівські пропагандисти виявили, що їхні викривлення сприймаються вже не так легко.

Atlantic Council виокремив п’ять фактів про Україну, які «вкоренилися в міжнародній свідомості з початком повномасштабного вторгнення Росії».

Перший – «Україна — не Росія». Поколіннями РФ могла нав'язувати свою імперську пропаганду міжнародній аудиторії, зображуючи Україні як «невід'ємну частину історичних земель Росії». «Тому не дивно, що коли в 1991 році на карті з'явилася незалежна Україна, багатьом було важко відрізнити її від РФ. Це призвело до великої плутанини і певним чином підживлювало подальші спроби Росії відновити контроль над Україною. Повномасштабне вторгнення (РФ в Україну – ред.) це змінило», – йдеться у статті.

Зазначається, що з лютого 2022 року міжнародне сприйняття відносин між РФ та Україною зазнало радикальної трансформації, оскільки світова аудиторія стала свідком жорстокості російського нападу та рішучості національної оборони України.

Другим фактом, за версією Atlantic Council, стало те, що Україна є величезною за площею державою. «Довоєнний низький міжнародний авторитет України спонукав багатьох уявляти її як незрозумілу і неважливу державу, доля якої мало важить для світу. Тим часом мало хто усвідомлював, що Україна насправді є найбільшою країною Європи. Тепер це не так», – зауважує автор.

За його словами, протягом останніх років карта України постійно з'являлася на сторінках міжнародних ЗМІ. Хоча площа України може здаватися малою порівняно з Росією, за європейськими мірками це величезна країна. Дедалі більше усвідомлення цього факту допомагає формувати сприйняття геополітичного значення України.

Третій факт – що Україна є сільськогосподарською наддержавою. Зазначається, що країна претендує на статус "житниці Європи" через найродючіші землі у світі. Після російського вторгнення міжнародна аудиторія дізналася про вирішальну роль України у глобальній продовольчій безпеці. «Широке висвітлення у ЗМІ блокади Чорного моря Росією підкреслило важливість українського сільськогосподарського експорту, перебої в якому, спричинені втручанням Москви, призвели до ризиків голоду в Африці та стрибка цін на основні продукти харчування на Заході. Усвідомлення статусу України як сільськогосподарської наддержави підірвало зусилля Кремля представити вторгнення як суто локальну справу і мобілізувало міжнародну опозицію до війни», – сказано у статті.

Четвертий факт – Україна є інноваційним хабом. Після 2022 року світ побачив, що Україна – це високотехнологічна країна, здатна вистояти у війні з застосуванням найбільш розвинених технологій. «Здатність розробляти, розгортати та оновлювати власні системи озброєнь майже на щоденній основі зробила багато для руйнування старих негативних стереотипів та утвердження репутації країни як провідного інноваційного центру», – наголошує автор, згадуючи про розробку Україною морських дронів, які змінили ситуацію в Чорному морі, та дрони далекого радіусу дії, що уражають цілі у РФ.

П’ятим фактом автор публікації назвав єдність України. Повномасштабне вторгнення серйозно підірвало багаторічні зусилля Росії зобразити Україну як безповоротно розколоту державу за географічною та ідеологічною ознаками. Наратив про "розділену Україну" був основою кремлівської пропаганди ще з радянських часів і посідав центральне місце в кампанії дезінформації, яка супроводжувала ескалацію агресії РФ протягом останніх двох десятиліть. Переважна більшість українців по всій країні об'єдналася в опорі російським загарбникам. «Вторгнення РФ зруйнувало міф про остаточно розділену Україну і довело, поза всяким сумнівом, що переважна більшість українців виступає проти ідеї “возз'єднання” з Росією», – наголошують в Atlantic Council.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Atlantic Council писав, що успіх використання дронів в Україні вартий наслідування для розвитку кіберзахисту.

Україна Війна з Росією Атлантична рада

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь