Більшість канадців, які допомагають Україні, не належать до діаспори

Більшість канадців, які допомагають Україні, не належать до діаспори 13.03.2024 04:43 Укрінформ Переважна більшість канадських волонтерів та благодійників, які допомагають Україні, не мають українського походження.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів голова Ради директорів Канадсько-української фундації Віктор Гетьманчук.

“Лише 12% волонтерів, які беруть участь у наших медичних місіях, мають українське коріння. Отже, нас підтримує усе канадське суспільство”, – зазначив він.

За словами Гетьманчука, загалом у базі донорів – близько 70 тисяч осіб: “До 2022 року більшість пожертв надходили від канадців українського походження, але повномасштабне вторгнення змінило світогляд людей, й ми отримали доступ до значно ширших мас”.

Водночас він визнав, що останнім часом обсяг підтримки України помітно знизився.

“Я маю онлайн-доступ до щоденної статистики пожертв. Цими днями близько десяти людей перераховують нам кошти щодоби. Раніше ж переказів були сотні, ба навіть тисячі. Хоча середня сума за цей час принципово не змінилася, люди втомилися від щоденних прохань. До того ж у світі відбувається багато інших катастроф, Україна – не єдина гаряча точка на карті”, – зауважив Гетьманчук.

Як повідомлялося, благодійна ініціатива “Український гуманітарний заклик”, яку спільно адмініструють Конгрес українців Канади та Канадсько-українська фундація, за два роки зібрала для допомоги України близько 67 млн канадських доларів (понад 51 млн дол. США) й отримала немонетарних пожертв ще на 20 млн дол.

Діаспора Канада Україна Волонтери Благодійність

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь