Частину звільнених сьогодні полонених вважали зниклими безвісти – Коордштаб Фото, відео 12.06.2025 15:00 Укрінформ Частину звільнених 12 червня військовополонених із категорії «важкопоранені і тяжкохворі» вважали зниклими безвісти.
Як передає Укрінформ, про це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомляє у Фейсбуці.
«Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно домовленостей у Стамбулі. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими за дорученням Президента України повернув з російської неволі групу оборонців з категорії «важкопоранені і тяжкохворі», – ідеться у повідомленні.
Другий етап обміну важкопоранених та хворих полонених / Фото: Офіс Президента, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
На рідну землю повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, Військово-Морських Сил, Повітряних Сил, Сил ТрО, СБС, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.
«Серед звільнених сьогодні є захисники Маріуполя, що перебували в полоні понад три роки. Усі визволені оборонці – чоловіки, представники рядового та сержантського складу. Частину звільнених сьогодні українських воїнів вважали зниклими безвісти», – зауважили в Коордштабі.
Відео: telegram-сторінка Омбудсмана України Дмитра Лубінця
Загалом додому повертаються українці, що воювали на Донецькому, Херсонському, Харківському, Запорізькому та Луганському напрямках.
Звільнені з полону захисники пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі.
Відео: ДПСУ
«Сьогоднішній обмін є частиною великого обміну у категоріях військовослужбовців віком до 25 років, а також важкопоранених та тяжкохворих. Координаційний штаб продовжує роботу і найближчим часом буде проведено наступний етап звільнення українських Захисників», – підкреслили у Коордштабі.
Відео: Міноборони
Як повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, найстаршому звільненому 12 червня військовополоненому 59 років, наймолодшому – 22 роки.
За словами омбудсмана, серед звільнених сьогодні є ті, хто перебували у полоні починаючи з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а також ті, які вважались зниклими безвісти.
Відео: telegram-сторінка Начальника ГУР МО України Кирила Буданова
«Найстаршому звільненому — 59 років, наймолодшому — 22 роки», – зауважив Лубінець.
«На всіх обмінах, включно і на цьому, перебували працівники Офісу омбудсмана. Мета — контроль дотримання норм Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Також акцентую, що звільненні з полону мають низку прав, і в разі їх порушення — можуть звертатися до нашої інституції», – підкреслив Лубінець.
Відео: telegram-сторінка Омбудсмана України Дмитра Лубінця
Як повідомляв Укрінформ, 12 червня відбувся другий етап обміну між Україною та Росією важкопоранених та хворих військовополонених.
Фото: Коордштаб
Обмін Війна Полонені Війна з Росією Коордштаб
Источник: www.ukrinform.ua