Чехія запустила пілотний проєкт добровільного повернення українців на Батьківщину

Чехія запустила пілотний проєкт добровільного повернення українців на Батьківщину 03.06.2024 04:56 Укрінформ Українські біженці, які отримали в Чехії статус тимчасового захисту і які хочуть повернутися на Батьківщину, тепер мають можливість скористатися допомогою від держави.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Radio Prague International.

Міністерство внутрішніх справ Чехії запустило пілотний проєкт добровільного повернення, завдяки якому біженцям буде сплачено квитки на автобус, а хворим – транспортування в машині швидкої допомоги.

Пілотний проєкт триватиме з червня до листопада.

Чехія готова сплатити квитки до 400 осіб, а також організувати санітарний транспорт максимум для 30 пацієнтів.

Концепцію добровільного повернення було затверджено урядом у середині травня. На програму виділено п'ять із половиною мільйонів крон.

Біженці зможуть скористатися можливістю оплачуваного добровільного повернення лише один раз.

У квітні, за даними МВС, у Чеській Республіці проживало близько 339 тисяч громадян України, які залишили Батьківщину через повномасштабне російське вторгнення.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології наприкінці квітня поточного року, лише половина українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії готові повернутися додому, якщо для цього будуть відповідні умови.

Чехія Україна допомога

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь