Для вступу в Український легіон у Польщі зареєструвалися кілька тисяч осіб – Сікорський

Для вступу в Український легіон у Польщі зареєструвалися кілька тисяч осіб – Сікорський 11.07.2024 12:41 Укрінформ Кілька тисяч українців уже зареєструвалися для вступу до Українського легіону – військового підрозділу, який має підготувати й оснастити Польща відповідно до безпекової угоди з Україною.

Про це міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив у Вашингтоні під час участі у Публічному форумі НАТО, передає Укрінформ із посиланням на PAP.

“Ми починаємо готувати у Польщі першу українську бригаду з добровольців. У Польщі перебувають до одного мільйона українців обох статей, і кілька тисяч із них уже зареєструвалися для участі в цьому проєкті”,- заявив Сікорський.

Він додав, що багато з них прагнуть служити і змінити своїх співвітчизників на фронті, “але не хочуть, щоб їх відправляли воювати без належної підготовки та спорядження”.

За словами міністра, польська сторона підготує і оснастить цей військовий підрозділ, потім добровольці вирушать в Україну з правом повернутися до Польщі після ротації.

“Якби кожна європейська країна так зробила, то Україна мала би декілька бригад”, – зауважив Сікорський.

Як повідомляв Укрінформ, безпекова угода між Україною і Польщею, підписана 8 липня у Варшаві, передбачає, зокрема, створення так званого Українського легіону. Президент Володимир Зеленський заявив, що на території Польщі буде створено, підготовлено й оснащено підрозділ, до якого увійдуть громадяни України, які зараз перебувають за кордоном.

Раніше Сікорський заявляв, що у Польщі хочуть підготувати український військовий підрозділ із мобілізованих українців, які зараз перебувають у РП.

Фото: PAP 

Польща ЗСУ Війна Військові Війна з Росією Радослав Сікорський

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь