До Дня біженців у Києві відкрили аудіовізуальну виставку

До Дня біженців у Києві відкрили аудіовізуальну виставку Фото 20.06.2024 17:49 Укрінформ До Всесвітнього дня біженців у парку імені Тараса Шевченка в Києві відкрили аудіовізуальну виставку «Переміщені долі: історії мужності та сили духу», організовану Благодійним фондом «Рокада».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми кожного року збираємося проводити такі великі події задля того, аби привернути увагу всіх громадян до долей біженців і внутрішньо переміщених осіб, як і відзначається в цьому світі в цей день. І от сьогодні в цьому парку ми організували виставку з фотографіями тих біженців і внутрішньо переміщених осіб, які є для нас прикладом саме сили духу. Тому що ми всі в якийсь час можемо втратити ту силу, трішки засумувати, але от такі приклади життєстійкості вони дуже надихають», – сказала Голова Правління БФ "Рокада" Наталія Гуржій, відкриваючи виставку.

Вона висловила сподівання, що учасникам заходу буде цікаво почути історії людей, які втратили все, але зібралися з силою і «відновилися, як птах Фенікс, на новому місці, з новим бізнесом, з новими друзями, новим житлом, і, як для біженців, – з новою країною взагалі».

«Це історії про натхнення», – підкреслила Гуржій.

Представниця Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг наголосила, що Всесвітній день біженців відзначається щороку 20 червня «для того, щоб відзначити ту силу, сміливість і стійкість людей, які змушені залишити свої домівки через те, що вони зазнали переслідування, загрози їх життю через війни, через інші загрози, які з ними стаються, і які готові відбудовувати своє життя на новому місці або повертатися і відбудовувати свою домівку».

«Я закликаю вас сьогодні провести тут час, поспілкуватися з людьми, які пережили певний досвід», – звернулася до присутніх Кароліна Ліндхольм Біллінг.

Аудіовізувальна виставка, представлена в парку Шевченка, являє собою шість стендів із зображенням портретів ВПО і біженців, історії яких можна дізнатися, відсканувавши QR- коди, розміщені на стендах.

Це 6 унікальних життєвих історій внутрішньо переміщених осіб та біженців, які пройшли шлях від пошуку нового дому до успішної інтеграції в незнайомих містах. Вимушені переселенці з Сумщини, Луганська, Херсона, біженці з Таджикистану, Ірану, Саудівської Аравії у своїх аудіо історіях розказують про власний досвід пошуку себе, періоду адаптації та життєві перемоги. Вони діляться пережитими емоціями та тим, що дає сили триматися і досягати успіхів у складні часи.

У Києві відкрили аудіовізуальну виставку «Переміщені долі: історії мужності та сили духу» / Фото: Христина Коновалова

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь