Домашнє насильство над дітьми: куди звертатися за допомогою

Домашнє насильство над дітьми: куди звертатися за допомогою 15.12.2023 12:54 Укрінформ Якщо щодо дитини або у її присутності вчиняється домашнє насильство, то можна звернутися щодо цього до поліції або до служби у справах дітей.

Про це поінформувала пресслужба Офісу уповноваженого ВР із прав, передає Укрінформ.

"По-перше, необхідно звернутися до головного суб’єкта з протидії домашньому насильству – поліції. За номером 102 необхідно викликати уповноважений підрозділ Національної поліції. Поліцейські виїжджають на виклик, встановлюють необхідні обставини. Якщо є відео-, фотофіксація, їх необхідно надати поліцейським", – поінформували у пресслужбі.

Зазначається, що поліцейські складають протокол, який надалі передається до суду. За необхідності кривднику виносять терміновий заборонний припис. Після розгляду справи та вироку суду відповідача буде притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Громадяни можуть звернутися щодо цього і на кілька телефонних "гарячих ліній", однією з яких є безкоштовна та цілодобова "гаряча лінія" 15-47 (із протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей).

Можна зателефонувати у цих випадках і на національну "гарячу лінію" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів) або на короткий номер (безкоштовно з мобільних телефонів) 116 123.

Інформувати про ці інциденти можна і за єдиним контакт-центром системи безоплатної правової допомоги (цілодобово, безкоштовно) 0 800 213 103.

"Зателефонувавши на будь-який з цих номерів, можна отримати психосоціальну і юридичну підтримку та консультацію щодо подальших дій", – заявили у Офісі уповноваженого ВР із прав людини.

Якщо щодо дитини чиниться домашнє насильство, особа має право зателефонувати до місцевої тергромади/держадміністрації, звернутись до служби у справах дітей та розповісти про випадок скоєння насильства стосовно її дитини чи неї або стосовно іншої дитини, якщо вона стала свідком цього випадку.

Якщо громадянину з дитиною потрібен безпечний тимчасовий прихисток, то в Україні є цілодобово відкриті двері денних центрів із "кризовими кімнатами" (термін перебування до 10 днів), притулків (до 90 днів), невідкладних анонімних пунктів медико-психологічної допомоги, соціальних квартир, де постраждалим особам надається медичний і соціальний супровід.

"Якщо Ви або дитина постраждали від домашнього насильства або стали його свідком, негайно повідомляйте про це уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: за адресою вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008; на електронну пошту: [email protected]; зателефонувати на гарячу лінію: 0800501720", – рекомендують у відомстві.

У пресслужбі зазначили, що необхідно пам’ятати, що за законодавством дитина, яка бачить насильство стосовно інших, є не свідком, а жертвою.

Як повідомляв Укрінформ, у Офісі Омбудсмана України розповіли, що робити, якщо батьки не можуть дійти згоди щодо виховання дитини.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь