Фінляндія допомагає модернізувати українську метеослужбу – Клименко

Фінляндія допомагає модернізувати українську метеослужбу – Клименко 05.06.2024 20:04 Укрінформ Україна отримує від Фінляндії допомогу в модернізації метеорологічної служби.

Про це міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

Глава МВС зустрівся з послом Фінляндії в Україні Яакко Лехтовіртом та директором з експортних послуг Фінського метеорологічного інституту Харрі Піетарілою.

Сторони обговорили результати дворічного впровадження спільного проєкту.

«Ми прагнемо автоматизувати процес моніторингу погоди та прогнозування небезпечних метеоявищ. Для цього необхідне обладнання, яке нам передають фінські колеги», – зазначив Клименко.

За його словами, українські фахівці вже пройшли професійні тренінги та використовують у своїй роботі новітні станції синоптика з відповідним програмним забезпеченням і потужними серверами.

У процесі поставки десять автоматичних метеорологічних станцій і спеціалізована морська метеостанція.

«Завдяки отриманому обладнанню ми зможемо цифровізувати процес прогнозування та оперативніше виявляти загрози природних катастроф», – зауважив міністр.

Він висловив подяку фінським колегам за залучення та підтримку.

Як повідомлялося, у січні 2022 року Фінський метеорологічний інститут й Український гідрометеорологічний центр запустили спільний проєкт, спрямований на часткову автоматизацію моніторингу погоди, прогнозування й попередження небезпечних метеоявищ.

Фото: Телеграм / Ігор Клименко

Фінляндія Клименко МВС Україна Метеорологія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь