Громадяни України та Угорщини заснували «Цивільний блок імені Імре Надя»

Громадяни України та Угорщини заснували «Цивільний блок імені Імре Надя» Фото 14.05.2024 18:53 Укрінформ Громадяни України та Угорщини заснували «Цивільний блок імені Імре Надя», діяльність якого буде спрямована на гуманітарну підтримку етнічних угорців України, зокрема й тих, які беруть участь у відбитті збройної агресії РФ.

Відповідний акт та меморандум про співпрацю підписали у вівторок, 14 травня, засновники блоку – представник «Української військової організації "Спас -23» полковник Микола Журавльов, онука прем’єр-міністра Угорщини Імре Надя художниця Каталін Яноші та представник угорського благодійного фонду «Захист» (Oltalom Karitativ Egyesulet) пастор церкви «День гідності» Міклош Івані, повідомляє кореспондент Укрінформу.

На церемонії підписання також були присутні громадяни України з числа етнічних угорців, які ініціювали створення окремого угорського підрозділу у складі ЗСУ.

Урочисті заходи з нагоди заснування Цивільного блоку імені Імре Надя в Києві / Фото: Євген Котенко. Укрінформ

Ініціатор створення «Цивільного блоку імені Імре Надя» Микола Журавльов розповів, що на початку повномасштабного вторгнення познайомився з представниками угорської благодійної організації «Захист» (Oltalom Charity Egyesület), яка з березня по вересень 2022 року надавала велику допомогу Харківщині, Чернігівщині та Київщині.

"Коли я прибув в Угорщину на початку січня 2024 року, у нас виникла ідея створити «Цивільний блок імені Імре Надя». Організація Oltalom мою ідею підтримала. Після повернення в Україну я почав обмірковувати її втілення. Сьогодні ви бачите підписаний акт про заснування «Цивільного блоку імені Імре Надя» і меморандум про співпрацю громадської організації Oltalom та «Цивільного блоку імені Імре Надя»" – сказав Журавльов.

Він зазначив, що основними сферами діяльності «Цивільного блоку імені Імре Надя» будуть охорона здоров'я, допомога постраждалим внаслідок бойових дій на території України, сприяння здійсненню регіональних та міжнародних гуманітарних ініціатив і підвищення обороноздатності України.

Коментуючи ініціативу щодо створення окремого угорського підрозділу у складі ЗСУ, Журавльов зазначив, що сьогоднішній день можна вважати початком її втілення.

"Оскільки до мене звернулися з такою ініціативою багато громадян України, які мають угорське коріння, сьогодні я підпишу листа на адресу міністра оборони України щодо ухвалення рішення про створення угорського батальйону імені Імре Надя у складі Збройних сил України", – повідомив він.

Як розповіла Каталін Яноші, їй було відомо, що угорський благодійний фонд «Захист» давно надає допомогу українським військовим і народу України.

"Оскільки я повністю підтримую діяльність та принципи свого діда, у мене не виникало сумнівів, чи підтримувати цю ініціативу. Ми ще обговоримо подальші кроки з паном Журавльовим, а після повернення в Будапешт я розвиватиму ті напрямки, по яких ми можемо спільно працювати. Ми будемо інформувати угорське суспільство про те, що відбувається в Україні, в тому числі про заснування «Цивільного блоку імені Імре Надя». Угорці завжди підтримували тих, хто потребує допомоги, в тому числі українських біженців. Тому я впевнена, що ця ініціатива також буде підтримана в Угорщині", – сказала Яноші.

Вона додала, що наразі головною для неї є підтримка цивільних людей, і висловила сподівання, що коли звичайні угорці допомагатимуть звичайним українцям, тоді "настане гармонія на вищому рівні між державами".

"На жаль, ми не можемо допомогти Україні зброєю, але силою любові і людяності ми можемо багато чого зробити", – переконана онука Імре Надя.

Імре Надь – угорський політик, лідер антикомуністичного повстання в Угорщині 1956 року, прем’єр-міністр Угорщини з липня 1953 р. по квітень 1955 р., з жовтня по листопад 1956 року, підступно вбитий радянською окупаційною владою.

Угорщина Україна ЗСУ Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

Rating: 1.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь