Християни східного обряду святкують Трійцю

Християни східного обряду святкують Трійцю 23.06.2024 08:00 Укрінформ Християни східного обряду сьогодні, 23 червня, святкують День Святої Трійці, або П’ятидесятницю.

Про це передає Укрінформ.

Трійця після Великодня та Різдва вважається одним із найбільших свят. Святкується завжди у неділю сьомого тижня після Великодня.

Воно зветься Трійцею, бо цього дня Господь уперше проявився в усіх своїх іпостасях – як Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий. У православних храмах на Трійцю виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають гілками дерев. На всенощній уперше за 50 днів після Великодня лунає дивовижна молитва, звернена до Святого Духа: "Царю Небесний, Утішителю, Душе істини…".

Напередодні П'ятидесятниці, в суботу, християни вшановують пам'ять спочилих родичів – ця субота має назву Троїцької батьківської суботи. У понеділок святкують День Святого Духа.

У народі на Трійцю будинок прикрашають лепехою. Цього дня прийнято відвідувати родичів та друзів, а на стіл потрібно ставити щедре частування. Головною стравою вважається коровай.

Тиждень після Трійці називається седмицею першою після П'ятидесятниці, і під час нього не постують.

Трійця – це остаточне прощання з весною і зустріч літа. "Трійця, – казали з цього приводу, – трьома святами багата: квітами, травами й рум'яним літом".

В Україні Трійця є офіційним державним святом. Зазвичай наступний понеділок після Трійці є вихідним днем, проте через воєнний стан додаткового вихідного у 2024 році в українців не буде.

Фото: Рідний Київ

Свято Трійці

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь