Християни східного обряду святкують Великдень

Християни східного обряду святкують Великдень Оновлюється 05.05.2024 06:30 Укрінформ Православні та греко-католики у неділю, 5 травня, відзначають одне з найбільш значущих свят у році – Великдень або Воскресіння Христове.

Про це повідомляє Укрінформ.

Великдень – найдавніше і найголовніше християнське свято усього богослужебного року. Для християн цей день символізує перемогу життя над смертю, звільнення від тягарів гріха, перехід зі стану несвободи в царину свободи і любові.

За Євангеліями, після того, як Ісус прийшов до Єрусалима, був зраджений і страчений на хресті, а потім похований у печері відданими учнями, Він воскрес. Недільного дня, прийшовши до Його гробу, жінки-мироносиці виявили, що місце поховання порожнє. Натомість побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Невдовзі одній із них явився Христос, якого вона сприйняла спочатку за садівника, і сказав про своє воскресіння.

Великдень – перехідне свято, і його дату для кожного року вираховують за місячно-сонячним календарем.

Святкування Великодня у західних і східних християн майже не відрізняються в основних принципах, однак дата різниться. Цьогоріч західні християни зустрічали Воскресіння Христове 31 березня.

Різниця у даті святкування Великодня католиків і православних пояснюється тим, від якої дати відраховується перший весняний повний місяць. Православні відраховують дату Великодня від дати рівнодення за юліанським календарем. Натомість католики і протестанти вираховують дату від астрономічного рівнодення. Відповідно, різниця впливає на дату відрахунку рівнодення.

Як повідомляв Укрінформ, Православна церква України 1 вересня 2023 року перейшла на новоюліанський календар.

***

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський закликав у Великдень вшанувати кожного українського воїна.

Сирський привітав зі святом Воскресіння Христового усіх українських військовослужбовців, які нині не можуть розділити радість цього святкового дня зі своєю родиною, бо воюють з ворогом на передовій.

"Особливі мої слова подяки та підтримки українським захисникам і захисницям, які у цей святковий день бережуть спокій всієї України", – зазначив він.

Головнокомандувач побажав усім українським воїнам міцного здоров'я, стійкості, сили та мужності.

"Нехай Воскреслий Господь, який переміг смерть, дає нам сили для перемоги над ворогом та утверджує нас у боротьбі добра над злом", – підкреслив він.

Як заявив Сирський, "як би нам не було важко, але ми знаємо, що після найтемнішої ночі – приходить день. Ми знаємо, що після Христових страждань і смерті буде Воскресіння Христове! Ми знаємо, що після цієї підступної кровожерливої російської агресії настане наша Українська Перемога!".

Також головнокомандувач ЗСУ закликав співвітчизників згадати у молитвах кожного українського воїна, який у ці хвилини ціною свого здоров’я і життя відбиває атаки російських загарбників.

"Цього дня згадайте про кожного, хто зараз на бойовому чергуванні і подякуйте їм за захист України. Не забувайте і запросіть за родинний великодній стіл кожного українського ветерана – захисника і захисницю, які втратили своє здоров’я у боротьбі з російськими окупантами. Не залишайте їх самотніми, не залишайте їх забутими. Пам’ятайте про їх героїзм та мужність!", – наголосив Сирський.

Читайте також: Повітряні сили закликають бути готовими до ймовірних російських обстрілів на Великдень

Він також закликав не забувати кожного українського героя, який у боротьбі за свободу і незалежність України віддав найцінніше – своє життя! "Пам’ятайте їх у своїх великодніх молитвах, бо саме завдяки їм – ми можемо святкувати Великдень у незалежній Україні. Вічна слава і вічна пам’ять!", – підкреслив головнокомандувач.

"Воскреслий Христос – переможець поруч з українським народом!", – заявив Сирський.

***

Віра продовжує надихати українців на боротьбу, заявив у Великдень Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

У розміщеному в Телеграмі вітанні очільника уряду з Великоднем ідеться, що "щороку Свято Воскресіння Господнього наповнює наші серця вірою в перемогу світла над темрявою, а життя над смертю".

Саме віра продовжує надихати українців на боротьбу. Задля мирного та кращого майбутнього, підкреслив він.

"Хай ці дні Великодня сповнюють нас силою та наснагою наближати нашу перемогу над ворогом, надихають на добрі справи для наших воїнів, для наших рідних і близьких, для нашої держави", – побажав Шмигаль.

***

Великдень нагадує, що життя і правда здобудуть свою справедливу перемогу, заявила дружина Президента Олена Зеленська.

"Серед наших непростих днів і тривожних ночей, випробувань і вибору, загроз і порятунку цей день приходить як нагадування: навіть неможливе можливе, надія є, життя та правда здобудуть свою справедливу перемогу. Свій Великий день", – ідеться у вітанні з Великоднем на сторінці першої леді у Фейсбуці.

"Зі святом усіх, хто не полишає надію і робить неможливе для перемоги життя та правди!", – зазначила дружина Президента.

Релігія Свято Великдень Ісус Христос

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь