Кулеба на Молодіжному конгресі закликав зберігати українську ідентичність у всіх куточках світу

Кулеба на Молодіжному конгресі закликав зберігати українську ідентичність у всіх куточках світу Фото 25.05.2024 17:16 Укрінформ У Києві сьогодні, 25 травня, проходить «Молодіжний конгрес: українська ідентичність та її промоція у світі», перед учасниками якого виступив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Організатор конгресу – Молодіжна рада при Міністерстві закордонних справ України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ідентичність – це, звісно, мова, історія, культура, кухня. Але мені здається, що є ще якийсь секретний компонент, який дає нашому багатомільйонному народу загальне відчуття єдності в усьому нашому різноманітті. Думаю, будь-хто з вас, хто колись подорожував нашою країною, її різними регіонами, містами, селами, хоч раз у житті питав самого себе: а що, власне, об’єднує нас усіх?» – сказав Кулеба.

На його думку, об’єднавчим для українців чинником є свобода.

«Люди на Закарпатті та в Криму, на Донеччині та Буковині, Слобожанщині та Поділлі завжди жили достатньо різним життям і навіть не їздили один до одного в гості. Вже не кажучи про те, що наша країна об’єднує величезну кількість національних спільнот, мов, релігій, традицій. І попри все це різноманіття, щось усе-таки завжди тримало нас купи. Тримало крізь століття відсутності держави та імперського поневолення. Тримало попри окупацію, дві світові війни та три геноциди на нашій землі, Голодомор та депортацію кримських татар, вчинені радянським режимом, Голокост, вчинений нацистами. Щось тримало нас купи, попри знищення радянською владою української інтелігенції, попри Сандармох і Биківню, попри всі репресії та звірства, скоєні проти наших людей, попри русифікацію. Дозвольте запропонувати вам своє бачення цього секретного компоненту. Це свобода», – висловив думку глава МЗС.

Це, за його словами, цінність, за яку люди в усіх куточках України та в усі часи були готові боротися та перемагати будь-яке зло. «Свобода є основою для всього цього, для будь-якого досягнення», – заявив Кулеба.

Він також відзначив, що війна примусила українців звернутися до своїх коренів, переосмислити свою історію, літературу та ідентичність.

Відкриття фестивалю #РазомДіємо до дня Європи в Україні у Мистецькому Арсеналі / Фото: Євген Любімов, Укрінформ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь