Львівські нейрохірурги видалили уламок з мозку хлопчика, пораненого при обстрілі Херсона

Львівські нейрохірурги видалили уламок з мозку хлопчика, пораненого при обстрілі Херсона Фото 09.05.2024 14:10 Укрінформ У Львові нейрохірурги Центру Unbroken kids видалили з мозку 9-річного херсонця Михайла Воловикова уламок міни, який загрожував хлопчику паралічем.

Про це повідомляє у Фейсбуці пресслужба Дитячої лікарні Святого Миколая, передає Укрінформ. 

"Видалили уламок міни з головного мозку 9-річного хлопчика. Вбивчий шматок металу – довжиною 8 мм – успішно дістали нейрохірурги Центру Unbroken kids на базі Першого медичного об’єднання Львова", – йдеться у повідомленні.

У медичному закладі зазначили, що Михайлик Воловиков отримав надважке поранення голови 31 грудня 2023 року, коли росіяни обстріляли з мінометів Херсон. Коли почалася атака, хлопчик разом з другом саме обідали в кафе. Діти швидко забігли у службове приміщення, проте це їх не врятувало – уламки прошили стіни. Осколки потрапили Михайликові в голову. А його 11-річний друг загинув на місці.

Першу хірургічну допомогу Михайликові надавали херсонські лікарі, потім у Миколаєві виконали операцію з видалення уламків роздробленого черепа. Однак осколок міни в головному мозку дитини лікарі залишили на місці – надто глибоко він заліг. Коли Михайлик опритомнів, виявилось, що ліва частина його тіла повністю паралізована – знерухомлені рука, нога і пів обличчя.

Перші кроки хлопчик зміг зробити лише за місяць після поранення, а за кілька місяців щоденної реабілітації почав піднімати ліву руку та більш впевнено пересуватися.

Та згодом у Михайлика почалися судомні напади – можливо, саме через уламок в мозку. Батьки хлопчика звернулися до львівських спеціалістів Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії Дитячої Лікарні Святого Миколая, що є частиною Unbroken kids. Там погодилися допомогти, хоча завдання було надважким – дрібненький уламок зупинився недалеко від ділянки, яка контролює рухи всієї лівої частини тіла.

“Нам потрібно було знайти та видалити маленький шматочок металу на глибині 5 см в мозку, та ще й в дуже вузькій зоні. Це приблизно як шукати голку у копиці сіна. А через небезпечну ділянку, в якій зупинився уламок, ми могли ще й зачепити важливі функціональні зони. Хлопчика могло повністю паралізувати”, – розповідає дитячий нейрохірург Михайло Логва.

Під контролем мікроскопа та системи нейромоніторингу лікарі зуміли безпечно дістатися ділянки головного мозку, де заліг 8-міліметровий уламок, і витягти його. В ході цієї ж операцію вони також закрили відсутню частину черепа титановою пластиною. За кілька днів хлопчик опритомнів і стало ясно, що рухові функції не погіршилися.

У Центрі зазначають, що попереду в Михайлика тривале відновлення. З хлопчиком і далі займаються фізичні терапевти Unbroken kids. Водночас спеціалісти Центру ментального здоров'я намагаються поліпшити психічний стан дитини. Після пережитого в Михайлика розвинулись страхи та тривога: він мало говорить, проявляє уникаючу поведінку та боїться відходити від мами. А вона підбадьорює сина словами: “Ти тепер у нас титановий, як супергерой".

Львівські нейрохірурги видалили уламок з мозку пораненого хлопчика з Херсона / Фото: Дитяча лікарня Св. Миколая

Михайлик мріє повернутися додому і щоби його місто більше не обстрілювали. Та з гордістю промовляє: “Україна переможе! Херсон переможе!”

Як повідомляв Укрінформ, спеціалісти дитячої лікарні святого Миколая провели операцію немовляті на восьмий день життя, видаливши частину хворої легені.

Діти Херсон Львів Обстріл Операція хірург

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь