Лубінець звернувся до Москалькової через знущання російських військових з полонених на Харківщині

Лубінець звернувся до Москалькової через знущання російських військових з полонених на Харківщині 04.06.2024 12:01 Укрінформ Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець офіційно звернувся до російського омбудсмена Тетяни Москалькової щодо відкриття кримінального провадження проти солдатів РФ, які знущалися з українських військовополонених.

Про це Лубінець сказав у ефірі телемарафону «Єдині новини», передає кореспондент Укрінформу.

«Я офіційно звернувся до Москалькової з тим, щоб вона вимагала відкриття кримінального провадження російськими правоохоронцями проти російських солдатів», – сказав омбудсмен.

Він нагадав, що, згідно з Женевськими конвенціями, правоохоронці країн мусять відкривати кримінальне провадження у таких випадках. Водночас Лубінець висловив сумнів, що у РФ це буде зроблено.

«Зрозуміло, після того як ми отримаємо – якщо отримаємо – відповідь, вона буде, швидше за все, негативною для нас. Але тоді росіяни вкотре підтвердять, що відмова відкривати кримінальні провадження проти своїх солдатів – це порушення правоохоронцями РФ міжнародного гуманітарного права», – сказав він, додавши, що «до цього ми не використовували подібні механізми».

Уповноважений також підкреслив, що про випадок жорстокого поводження солдатів РФ з українськими військовополоненими поінформовані ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста.

«Ми сподіваємося, що колись Міжнародний кримінальний суд, зокрема на підставі неналежного поводження з українськими військовополоненими, не просто відкриє провадження, а й видасть ордери на арешт вищого військово-політичного керівництва РФ», – заявив омбудсмен.

Як повідомлялося, у мережі з'явилося відео, де російські військові знущаються з українських військовополонених: зафіксовані побиття, приниження, погрози, імітація розстрілу. За попередньою інформацією, відео знято на Харківському напрямку.

Прокуратура розпочала провадження за фактом знущання військових РФ з українських військовополонених.

Війна Полонені Москалькова Війна з Росією Дмитро Лубінець Єдині новини

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь