Міноборони повідомило правоохоронцям про 200 незаконно захоплених у нього земельних ділянок

Міноборони повідомило правоохоронцям про 200 незаконно захоплених у нього земельних ділянок 08.03.2024 18:17 Укрінформ Міністерство оборони України за підсумками з інвентаризації у 2023 році земель оборони виявило понад 200 незаконно захоплених земельних ділянок, які належать оборонному відомству, вартістю понад 300 млн грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони.

“Сертифіковані інженери-землевпорядники встановили, що посадові особи окремих органів місцевого самоврядування Львівської, Полтавської, Миколаївської та Черкаської областей самовільно зайняли та незаконно вилучили в Міноборони понад 170 гектарів земель, які необхідні для забезпечення обороноздатності країни”, – ідеться у повідомленні.

Лише за нормативно-грошовою оцінкою, вартість вилучених земель становить понад 300 мільйонів гривень.

Міноборони вже скерувало до правоохоронних органів повідомлення про захоплення ділянок й очікує притягнення причетних осіб до кримінальної відповідальності.

Водночас за інформацією Головного управління земель та фондів, у 2023 році міністерству вдалося скасувати державну реєстрацію за сторонніми особами 58 земельних ділянок загальною площею 2 380 гектарів і повернути у свою власність понад 30 тисяч кв м нерухомості.

Це, зокрема, забезпечили у судовому та позасудовому порядках, шляхом реалізації рішень судів, оскарження протиправних рішень державних реєстраторів та виготовлення правовстановлюючих документів.

Також завдяки інвентаризації у 2023 році виготовили правовстановлюючі документи на земельні ділянки понад 100 військових містечок у різних областях України загальною площею 11,5 тис. га. Тепер власність на ці землі офіційно закріплена за Міноборони.

“Позиція Міністерства принципова: кожен виявлений факт порушення підлягатиме розголосу, а учасники злочинних схем та оборудок з державними землями – понесуть відповідальність, передбачену чинним законодавством”, – наголосила Державний секретар Міністерства оборони України Людмила Дараган.

Як повідомляв Укрінформ, 1 березня у Вінницькій області за рішенням суду у розпорядження Міноборони повернули земельну ділянку вартістю 28 млн грн, розташовану на території Шпиківської територіальної громади.

Міноборони Суд Земля Місцеве самоврядування

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь