МКІП провело моніторинг розмовних клубів з вивчення української мови у бібліотеках

МКІП провело моніторинг розмовних клубів з вивчення української мови у бібліотеках 26.06.2024 04:55 Укрінформ Міністерство культури та інформаційної політики провело моніторинг створення та розвитку в бібліотеках розмовних клубів з вивчення української мови для різних категорій людей.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінформ.

Як зазначається, створення таких клубів передбачено Державною цільовою національно-культурною програмою забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року.

"Наразі МКІП розробляє методичні рекомендації щодо запровадження та функціонування розмовних клубів з української мови на базі бібліотечних закладів", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, на базі Національної бібліотеки України для дітей працює щотижневий розмовний клуб «Говоримо українською», де проводяться тренінги, лекції, інтерактивні заняття для співробітників бібліотеки.

Крім того, в Одеській національній науковій бібліотеці працює мовно-літературний клуб «Дивослово». Його засідання відбуваються щосереди у читальній залі бібліотеки. На сьогодні уже відбулося 60 зустрічей учасників клубу.

Також Харківською державною науковою бібліотекою імені В. Г. Короленка у партнерстві з Всеукраїнським Рухом освітньої та психологічної підтримки переходу на українську мову «Єдині» в межах фінансових та кадрових ресурсів проводяться онлайн-засідання розмовних клубів української мови для фахівців та користувачів бібліотеки.

Як повідомлялося, у червні стартує 26 курс переходу на українську мову від руху «Єдині», навчання є повністю безоплатним.

Бібліотека Українська мова Моніторинг МКІП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь