Мобілізація совісті

Мобілізація совісті 09.07.2024 17:00 Укрінформ Як росія дискредитує службу в українській армії та мобілізує українців на ТОТ, порушуючи Женевську конвенцію

У соцмережах, зокрема Threads, поширюються фото з нібито “злитою” з бази даних застосунку «Резерв+» інформацією про один мільйон військовозобов’язаних українців. Це – фейк і маніпуляція. У «злитій базі даних», яку нібито виставили на “чорний ринок”, фейкороби використали давно скасовані в Україні військові звання «старшина», «прапорщик» та «старший прапорщик», а сама таблиця має різне оформлення, встановили розслідувачі з VoxCheck.

«Таблиця» містить помилку, де написано «в/с строк служби», українською правильно буде «термін служби». Існують і помилки в оформленні. Наприклад, найменування військової частини вказане по-різному: як разом із приписом «в/ч», так і лише код частини. Деякі прізвища написані через Caps Lock, тоді як інші – ні. Також помітний різкий перехід між стовпцем з іменами та номерами телефонів. Крім того, за індивідуальним податковим номером (ІПН) було встановлено, що частина осіб у переліку є старшою 60 років, і їм не потрібно оновлювати дані, адже з військового обліку їх виключено. Це можна перевірити за допомогою Порталу державних послуг та внесенням ідентифікаційного коду з «таблиці». Дивно й те, що адресу та номери телефонів заблюрили. Якщо дані правдиві та вже «злиті» у даркнет, то немає сенсу їх приховувати.

Інформаційна операція, також побудована на відеороликах, в яких нібито українські чоловіки фільмують себе за кордоном на відпочинку і називають себе «ухилянтами», масово поширюється в різноманітних мережах. Особливого розмаху поширення таких роликів набирають застосунки ТікТок та Telegram. Цей контент швидко набирає перегляди та коментарі аудиторії – схвальні та критичні, але дискусії під цими відео тільки просувають їх у тренди. Також одночасно були створені «народні» пісні, у текстах яких завжди простежується основний меседж – вихваляння «ухилянтів». Про цілеспрямовану пропагандистську кампанію також свідчить анонімність авторів роликів та просування відеоматеріалу організованими групами ботів.

ВОРОГ НАМАГАЄТЬСЯ РОЗДМУХАТИ ВНУТРІШНЮ ВОРОЖНЕЧУ У СУСПІЛЬСТВІ

Поширюючи подібні фейки, ворог намагається роздмухати в українському суспільстві відчуття несправедливості та спровокувати внутрішню ворожнечу. Розтиражовані у мережі маніпулятивні меседжі чітко ідентифікуються як інструмент, здатний посіяти серед українців недовіру до застосунку «Резерв+», дискредитувати військово-політичне керівництво України та нашкодити мобілізаційним заходам. Мета ворога – зірвати рекрутинг, позбавити Сили оборони резервів і послабити здатність держави до спротиву.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь