Модернізація геомагнітної обсерваторії зробила станцію «Вернадський» унікальною в Антарктиці

Модернізація геомагнітної обсерваторії зробила станцію «Вернадський» унікальною в Антарктиці Фото 05.06.2024 05:34 Укрінформ Українські науковці модернізували геомагнітну обсерваторію на антарктичній станції “Вернадський”.

Про це у Фейсбуці повідомляє Національний антарктичний науковий центр, передає Укрінформ.

"Українські вчені модернізували геомагнітну обсерваторію на станції “Академік Вернадський”: тепер вона єдина в Антарктиці може передавати надточні односекундні дані геомагнітних спостережень у новому форматі", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, встановлено нову магнітоваріаційну станцію та налаштовано безперервну передачу даних з неї. Тепер на “Вернадському” працюють дві такі нові станції (попередня встановлена 2021-го).

Також запрацював новий промисловий комп’ютер, що обслуговує протонний магнітометр GSM-90, та оновлено канали передавання даних.

Окрім цього, модернізовано систему енергозабезпечення обсерваторії. Зараз апаратура АІА може працювати в автономному режимі понад дві доби, а до модернізації – не більш як дві години.

Зазначається що дані спостережень надходять до міжнародної мережі INTERMAGNET, яка об'єднує 106 найкращих обсерваторій планети із 43 країн. Цю інформацію використовують як науковці, що проводять фундаментальні дослідження, так і різні організації для практичних цілей: потреб навігації, пошуку корисних копалин тощо.

Як зазначили в НАНЦ, українська антарктична геомагнітна обсерваторія “Аргентинські острови” (АІА) входить до INTERMAGNET з 2004 року. А спостереження за змінами магнітного поля Землі на ній почали 1954-го британські вчені на тоді ще станції “Фарадей”. Після передавання станції Україні (1996 р.) наша держава взяла на себе зобов'язання продовжити ці дослідження.

Таким чином, обсерваторія АІА має один із найдовших рядів безперервних спостережень за магнітним полем Землі. Це надзвичайно важливо, адже дозволяє відстежувати зміни у магнітному полі протягом різних періодів.

Зараз українська обсерваторія працює на найвищому світовому рівні й готує односекундні дані в новому форматі. Це роблять лише 11 обсерваторій мережі INTERMAGNET. Такі дані дуже цінні для аналізу швидкоплинних процесів та їх описів і широко застосовуються для супутникових досліджень, прогнозів космічної погоди та геомагнітних бур.

Зокрема, на початку травня АІА зафіксувала найпотужнішу магнітну бурю за останні 165 років.

Як повідомляв Укрінформ, Україна та ще 17 країн-учасниць Договору про Антарктику заблокували надання Білорусі статусу Консультативної сторони, а, отже, і права голосу в рішеннях щодо Антарктики.

Антарктика Наука Україна Станція “Академік Вернадський”

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь