На Сумщині презентували документальний фільм про евакуацію іноземних студентів у 2022 році

На Сумщині презентували документальний фільм про евакуацію іноземних студентів у 2022 році Фото 06.06.2024 10:39 Укрінформ У Сумській області презентували документальний фільм «Виходячи за межі: історія евакуації іноземних студентів» про події початку повномасштабної війни.

Про це повідомляється на сайті Сумської ОВА, передає Укрінформ.

В ОВА поінформували, що на початок повномасштабного вторгнення у Сумах перебували майже 2000 іноземних студентів із 55 країн, які навчалися у вищих закладах освіти.

У фільмі іноземні студенти ділилися своїми переживаннями через війну, розповідали про власні побоювання та страхи, згадували про небайдужість і турботу сумчан, котрі їх підтримували та допомагали.

Заступниця голови ОВА Олена Боко зазначила, що спочатку існували досить значні застереження щодо проведення безпечної евакуації, проте вже 8 березня спільними зусиллями вдалось евакуювати іноземних студентів. На 13-й день війни вони змогли безпечно виїхати.

«Військова адміністрація безпосередньо брала участь в організації евакуації людей, котрі намагалися виїхати з міста – від постійних обстрілів ворога. І найголовніше – ніхто з евакуйованих не постраждав, жодне життя не було втрачене. Пишаюся, що Суми на той момент стали не лише символом спротиву ворогу, а й прикладом організації евакуації мирного населення. Нашим досвідом потім змогли скористатися й інші регіони, щоб провести безпечну евакуацію іноземців у себе», – сказала Бойко.

Як повідомляв Укрінформ, Сумщина область остаточно була визволена на початку квітня 2022 року.

Фото: Сумська ОВА / Фейсбук

Евакуація Суми Сумщина Війна Іноземні студенти Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь