Нацслужба здоров’я призупиняє оплату послуг 36 медзакладам

Нацслужба здоров'я призупиняє оплату послуг 36 медзакладам 14.05.2025 11:49 Укрінформ Національна служба здоров'я України призупиняє оплату медичних послуг 36 медичним закладам.

Про це НСЗУ повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Підставою стало ненадання цими лікарнями запитуваних обґрунтованих пояснень щодо ймовірного незабезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами та медичними виробами за Програмою медичних гарантій", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що НСЗУ проаналізувала інформацію щодо внесених в ЕСОЗ медичних записів, кількості наданих послуг та кількості пацієнтів, а також інформації зі звітів про доходи і витрати (1-НС) за 2024 рік.

"У деяких лікарень показник середніх витрат на закупівлю ліків та медвиробів на одного пацієнта є надзвичайно низьким та свідчив про ризик порушення умов договору з НСЗУ та незабезпечення пацієнтів необхідним лікуванням за державний кошт", – зазначають в Нацслужбі.

НСЗУ надіслала листи до 206 медичних закладів з вимогою надати пояснення та підтверджуючі документи щодо виявлених обставин у термін до 27 березня 2025 року. Станом на 13 травня 36 медичних закладів з цього переліку не надали обґрунтованих пояснень та/або заперечень.

Як наголошують в Нацслужбі, відповідно до умов договору, НСЗУ має право зупинити оплату послуг за відповідним пакетом у випадку, якщо надавач не надає запитувані документи та/або інформацію у встановлені строки або в повному обсязі.

Серед медичних закладів, щодо яких призупинено оплати, КНП Львівської обласної ради "Центр спортивної медицини і реабілітації", КНП "Дитяча клінічна лікарня № 9 Подільського району міста Києва" Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), КНП "Центр спортивної медицини міста Києва", КНП "Кременчуцький перинатальний центр ІІ рівня", КНП "Уманська психіатрична лікарня" Уманської міської ради, КНП Миколаївської міської ради "Центр соціально значущих хвороб", КНП Харківської обласної ради "Обласний фтизіопульмонологічний центр", КНП "Київський міський клінічний ендокринологічний центр" Виконавчого органу КМДА, Рівненський обласний протипухлинний центр Рівненської обласної ради та інші.

В НСЗУ наголошують, що це не остання ініціатива для забезпечення прав пацієнтів на доступну та безоплатну медичну допомогу в рамках Програми медичних гарантій.

Як повідомлялося, у 2025 році на Програму медичних гарантій виділено 175 млрд грн, що на 16 млрд грн більше, ніж у 2024 році. Програма медичних гарантій почала діяти з 1 січня 2025 року.

Фото: МОЗ, ілюстративне

Лікарня Нацслужба здоров’я

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь