О 13:00 – презентація дослідження про приватність під час воєнного стану

О 13:00 – презентація дослідження про приватність під час воєнного стану Медіацентр Україна – Укрінформ 14.05.2024 12:45 Укрінформ 14 травня о 13:00 відбудеться презентація дослідження: «Втручання у приватне життя під час воєнного стану: чи є межа?»

Організатори: Медіацентр Україна-Укрінформ.

Спікери: 

  • Максим Щербатюк – програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини;
  • Євген Крапивін – експерт з кримінальної юстиції Центру політико-правових реформ;
  • Юлія Коваленко – юристка Центру стратегічних справ УГСПЛ.

Теми до обговорення:

  • Як воєнний стан вплинув на право на приватність і чи можна його обмежувати? 
  • Чи посилилося втручання у приватне життя українців? 
  • Як реагують на порушення права на приватність органи влади? 
  • Чи є втручанням у приватне життя використання штучного інтелекту та що потрібно враховувати, аби не порушувати права людини? 

Чому це цікаво?

Під час заходу відбудеться презентація аналітичних досліджень, які підготували експерти Української Гельсінської спілки з прав людини: «Аналіз законодавства у сфері обмежень права на приватність в умовах воєнного стану» та «Штучний інтелект та права людини: орієнтири та обмеження у контексті національної безпеки та оборони». Фахівці розкажуть, де обмеження права на приватність виправдані і законні, а в яких випадках їхня обґрунтованість сумнівна.

Довідково. Лише за перший квартал 2024 року органи досудового розслідування зареєстрували 202 провадження за порушення недоторканності приватного життя. У 2022 році всього зареєстровано 164 провадження, а у 2023 році — 422. Суттєвий приріст, зокрема пов’язаний з більшим усвідомленням механізмів захисту своїх прав громадянами.

Водночас – за 2023 рік до суду надійшло 24 провадження, з яких лише в шести суд виніс обвинувальний вирок. Різниця кількості скерованих обвинувальних актів та кількості справ, що надійшли на розгляду суду, пояснюється різними підходами до ведення статистичних даних.

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Дивіться на YouTube-каналі Укрінформу, а також YouTube-каналі Ukraine Media Center Ukrinform та на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform.

Гельсінська спілка Права людини Воєнний стан Медіацентр Україна – Укрінформ дослідження

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь